Laptop tavsiyesi

ncelikle herkese merhaba arkadalar, yeni harika forumumuz hay覺rl覺 olsun :slight_smile:

uanda kulland覺覺m laptop (404 Sayfas覺 - Link 24) bana yetmiyor denemez. Lakin bu laptopu eitim amac覺yla kullanmas覺 i癟in kardeime vereceim. Haliyle ben de yeni bir laptop aray覺覺na ge癟tim. (imdiden masa羹st羹 繹nerecekler i癟in s繹yleyeyim, masa羹st羹n羹n daha uyguna daha 癟ok performans verdiini biliyorum ancak PCmi 癟ok farkl覺 alanlarda kullanan biriyim haliyle laptopa ihtiyac覺m var.)

uanda kulland覺覺m laptoptan da g繹rd羹羹n羹z 羹zere y羹ksek ihtiya癟lara sahip biri deilim. GeForceNOW 羹yeliim var ve 癟ou oyunu oradan oynuyorum. Bilgisayar 羹zerinde sadece yaz覺l覺m ileriyle ura覺yorum. (Yaz覺l覺m m羹hendislii okuyorum ve ayn覺 zamanda bu alanda 癟al覺覺yorum.)

Arad覺覺m laptopta istediim 繹zellikler konusuna gelirsek; 繹ncelikle b羹t癟eden balamak gerek san覺r覺m. Kafamda belirlediim en en en y羹ksek fiyat 30.000TL olmas覺n覺n yan覺 s覺ra iimi g繹recek 15.000TL civar覺ndaki laptopu da g繹n羹l rahatl覺覺yla al覺r覺m. Yani u kadar daha koy bunu al diye diye 50.000TL ye kadar 癟覺kar覺z sonu癟ta :smiley:

襤kinci husus da 繹deme y繹ntemi, kredi kart覺 ile taksit imkan覺 olmas覺 benim i癟in 繹nemli 癟羹nk羹 繹deme anlam覺nda da rahat olmam gerekiyor :confused: (vak覺fbank kredi kart覺na sahibim belki 繹nem arzeder :smiley: )

Gelelim arad覺覺m laptoptaki 繹zelliklere, g羹n羹m羹zde 16GB ram alt覺n覺 kullanmak tabi m羹mk羹nd羹r ama 16GB ram s覺n覺r覺m olmas覺 gerektiini d羹羹n羹yorum. Depolama anlam覺nda M.2SSD ve tercihen minimum 512GB olmal覺. (Ramin 1x16 eklinde ve ssd i癟in farkl覺 bo slotlar覺n da olmas覺 keza 癟ok iyi olur.)

襤lemci ve ekran kart覺 konusunda 繹yle karars覺zl覺klar覺m mevcut; 15.000-20.000TL aras覺nda dahili ekran kartl覺 g繹rece daha uygun fiyatl覺 bir laptop almak; 20.000-25.000TL hatta belki de 30.000TL civar覺nda harici ekran kartl覺 bir model almak. S繹ylediim gibi 癟ou oyunumu zaten GeForceNOW 羹zerinden oynamaktay覺m ki 癟ok oyun oynayan da biri deilim. B羹t癟em en fazla 30.000 demiken alabileceim en iyisini almak yerine, daha uygun fiyata ihtiya癟lar覺m覺 kar覺layacak bir laptop almay覺 tercih ederim.

Bak覺nd覺覺m bir ka癟 laptopu da size fikir vermesi a癟覺s覺ndan ekliyorum;
1- 404 Sayfas覺 - Link 24
2- 404 Sayfas覺 - Link 24
3- 404 Sayfas覺 - Link 24

Laptop tavsiyelerinizi sab覺rs覺zl覺kla bekliyorum. imdiden herkese teekk羹r ederim. 襤yi forumlar!

knki u anda bakt覺覺m ve almay覺 d羹羹nd羹羹m bika癟 bilgisayar var. tavsiyem Huawei matebook serisinden herhangi bir bilgisayar olacakt覺r. bak覺m yapmas覺 son derece kolay, dediin konfig羹rasyonlarda uygun fiyatl覺 ve kaliteli bir 癟繹z羹m olaca覺n覺 d羹羹n羹yorum

1 Like

ncelikle yan覺t覺n i癟in teekk羹r ederim, Huawei matebook serisinden bak覺nd覺覺m bir ka癟 model var. Senin de tavsiye edebilecein bir model varsa seve seve kar覺lat覺rma listeme eklerim :slight_smile:

Bence kendi kefettiin ve arada kald覺覺n laptop modellerini de ana bal覺覺na eklemelisin. Ayr覺ca ana bal覺k yaz覺nda paragraflar aras覺nda biraz daha fazla boluk b覺rakabilirsin. Daha okunakl覺 olur. :slight_smile: Foruma ho geldin!

1 Like

HP Victus Laptop 16 - R10054NT- Intel Core i7 - 13700H 16GB RAM NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB 512GB SSD 16.1 in癟 FHD FreeDOS Siyah 7P6L9EA - HP Store T Eer ekranda renkle iim yok diyorsan bunu arat覺rabilirsin bence, bende alt modeli var ge癟en sene alm覺t覺m, memnunum.

2 Likes

Ho buldum. ncelikle bu g羹zel forum i癟in teekk羹rler :slight_smile: . Dediiniz ekilde d羹zenlemeye 癟al覺t覺m. :slight_smile:

Tam olarak bu modelde listemde vard覺 ancak dediim gibi ihtiya癟lar覺m ve bu laptop aras覺ndaki performans fark覺 ger癟ekten bu laptopu almaya ve bu paray覺 vermeye deecek mi emin olamad覺m. :confused:

1 Like

Aga ben de son birka癟 g羹nd羹r yine ayn覺 civarda laptop bak覺yordum, bug羹n zaten listemdeki bir laptopa indirim geldiini g繹r羹nce almaya karar verdim.
linki 繹yle b覺rak覺yorum https://www.teknosa.com/asus-tuf-gaming-f15-fx506hfhn031-intel-core-i511400h-156-8-gb-ram-512-gb-ssd-rtx2050-fhd-freedos-gaming-laptop-p-785354211
Yaln覺z birka癟 maazay覺 aray覺nca sadece internetten satl覺yor gibisinden bir cevap ald覺m siparie kar覺ysan akl覺nda bulunsun.

Edit: Bu 羹r羹n serisi hakk覺nda yaz覺lm覺 Arch Wiki sayfas覺

1 Like

Tekrardan merhaba arkadalar, laptopu se癟mi ve sat覺n alm覺 bulunmaktay覺m. (404 Sayfas覺 - Link 24)

Bu laptopu se癟memdeki sebepler asl覺nda ilk posttaki sebeplerimi kaps覺yor ama k覺saca bahsetmek gerekirse konfig羹rasyonlar覺n覺n bu fiyat 癟er癟evesindeki laptoplara g繹re f/p olmas覺 ve Lenovo markas覺na (kasa tasar覺m覺na, soutma sistemine, malzeme kalitesine) g羹venmemdi.

Tahmini olarak 13 14 Eyl羹l civarlar覺nda elime ulaacak. Kullanmaya balad覺ktan sonra belli bir s羹re sonra da forumda d羹羹ncelerimi ve g繹rece uzun kullan覺m testini sizinle paylaaca覺m. Forumumuza katk覺m覺z olsun! :slight_smile:

4 Likes

Thinkpad Alman覺z覺 繹neririm!

Kaliteli bir laptop alm覺 olman覺za sevindim. 襤lk g羹n engeli olmasa oberecektim ama ite taslak olarak kalm覺. Umar覺m kazas覺z belas覺z elinize ula覺r. Acer e k覺yasla buz gibi bir laptop olmas覺 yan覺nda kullan覺c覺 destei ile 繹n plana 癟覺kan bir marka/model. G羹le g羹le kullan覺n

2 Likes

Bir 羹st postta belirttiim laptopu sat覺n ald覺m ancak 繹nerin i癟in yine de teekk羹r ederim :slight_smile:

Benim de tercih etmemdeki sebepleri siz de saym覺s覺n覺z :smiley: teekk羹r ederim :slight_smile:

1 Like

Tamam Hocam Gaming laptop almasaydu覺n覺z daha iyi olabilirdi gaming laptoplar biraz sorunlu geforce now 羹yeliiniz varm覺 zaten gaming laptop almak yerine onunla oyun oynard覺n覺z iyi olurdu! ben excalibur serisi kullan覺yordum parabola indiremediim i癟in libre pc toplad覺m xD!