Konu Bildirimleri Hakk─▒nda

Kategoriler alt─▒ndaki ba┼čl─▒klar─▒n yan─▒nda yeni konu/cevap oldu─čunu belirten k├╝├ž├╝k yuvarlaklar oluyor. Konuya girip son cevaba gelmeden bu konular okundu olarak say─▒lm─▒yor. Yani normal olarak forumun her yerinde ayn─▒ ┼čekilde ancak tarif edebilmek i├žin kategorilerin alt─▒ndaki ba┼čl─▒klar olarak bahsettim.

A├ž─▒lan konular─▒n yan─▒nda o konuyu okundu olarak i┼čaretleyebilece─čimiz bir se├ženek olsa g├╝zel olabilir.

Bu arada e─čer b├Âyle bir ┼čey varsa denk gelmedim, bilmiyorum. Nas─▒l yapaca─č─▒m─▒ anlat─▒rsan─▒z ├žok g├╝zel olur.

Bunun i├žin ├Âzellikle bir eklenti bulamad─▒m. Mant─▒ken forumdaki her konuyu okuyamazs─▒n─▒z zaten ve ana sayfan─▒n amac─▒ okumad─▒─č─▒n─▒z konular─▒ g├Âstermek. Belki konunun yan─▒nda dedi─čin gibi t─▒kla oku eklentisi olsa g├╝zel olurdu ama ┼čimdilik bulamad─▒m. Geni┼č vaktimde daha detayl─▒ bakaca─č─▒m.

1 Like

E─čer (@AykQ) bir g├Ânderiyi daha ├Ânceden k─▒smi olarak okumu┼č ve h─▒zl─▒ bir ┼čekilde kapatm─▒┼č ise bazen i├žindeki yeni g├Ânderiler okunmam─▒┼č olarak g├Âr├╝nm├╝yor. Bir ikinci durum da ├╝yelik a├žmadan ├Ânce olu┼čturulmu┼č baz─▒ g├Ânderiler gene g├Âzden ka├žabiliyor veya okunmam─▒┼člarda g├Âr├╝nmeyebiliyor. Son durum ise ge├žmi┼čte olu┼čturulmu┼č ama bir ┼čekilde gizlenmi┼č veya onaylanmam─▒┼č g├Ânderileri de bazen g├Ârememe ┼čans─▒n─▒z var.

Maalesef b├Âyle bir eklenti asl─▒nda bilin├žli olarak yap─▒lm─▒yor. Discoursede puan hesab─▒ yapan eklentiyi yanl─▒┼č bir ┼čekilde tetiklemesin veya puan hesab─▒nda sorun olmas─▒n diye. ├ç├╝nk├╝ sizin bir g├Ânderiyi okuyup okumad─▒─č─▒n─▒z─▒ birden farkl─▒ ┼čekilde ├Âl├ž├╝yor ve buna g├Âre ger├žekten okuyup okumad─▒─č─▒n─▒za karar veriyor. Bir buton ile okudu olarak i┼čaretleme imkan─▒ olur ise (bence) amac─▒ d─▒┼č─▒nda olumsuz etkiler de yaratabilir.

Soru olarak gelmedi ama genel bilgi olarak s├Âylemekte fayda var. E─čer ben t├╝m g├Ânderileri okumak istiyorum uzuuun bir zaman─▒m da var derseniz arama k─▒sm─▒na ┼čunu yazman─▒z yeterli olacakt─▒r: in:unseen . B├Âylece hi├ž g├Ârmedi─činiz veya okunmam─▒┼čta ├ž─▒kmayan i├žerikleri de g├Ârebileceksiniz. K─▒sa bir hat─▒rlatma; konular─▒ h─▒zl─▒ca a├ž─▒p biraz bekleyip kapatmak okunmu┼č olarak i┼čaretlenmesi i├žin yeterli de─čildir. :smiley:

3 Likes

Bu konu son yan─▒ttan 30 g├╝n sonra otomatik olarak kapat─▒ld─▒. Yeni yan─▒tlara art─▒k izin verilmiyor.