KDE koyu temada tarayıcıların açık tema kullanması sorunu

Merhaba, KDE’yi koyu tema yaptım. Ancak, DuckDuckGo ve Google gibi uygulamalar varsayılan temayı beyaz olarak görüyor. Bunu nasıl koyu temaya çevirebilirim? Koyu temaya aldığım zaman gene beyaz oluyor çünkü temporary container kullanıyorum.Teşekkürler.

İşletim sistemim: Arch linux (zen çekirdeği)

Kullandığım tarayıcı: Librewolf ama firefoxda da aynı hata var

Firefox mu karanlık temaya uymuyor yoksa siteler mi? Siz ikisini de kast etmişsiniz eğer flatpak versiyonu yüklü ise normal repodan tarayıcıyı yükleyerek uygulama bazında, dark reader eklentisi ile site bazında çözebilirsiniz.

firefox karanlık tema ama web sitesine girdiğim an açık tema oluyor ama varsayılan olarak karanlık tema yapmak istiyorum.

Her web sitesi keyfinize göre karanlık tema olmaz maalesef. Bunu google gibi bazı siteler yapabilir ama her site için eklenti indirmeniz gerekiyor. Zaten yukarda bahsetmiştim dark reader eklentisini kurmanız lazım.

1 Like

Dark reader eklentisi ile çözebilirsin.

1 Like

Librewolf’ta about:config üzerinden parmak izi korumayı kapatman gerekiyor ben bu şekilde çözdüm.

3 Likes

Sanırım KDE Neon kullanırken karanlık temayı her türlü yazılıma zorlayamıyorsunuz. Bunun için Tarayıcının kendisinden karanlık temayı seçmeniz lazım. Diyelim ki seçtiniz ve ona rağmen karanlık temayı kullanmıyor, o zaman bu her siteyi zorlayamayacağı anlamına geliyor. Aynı şey bende de geçerli. Her siteyi karanlık temaya almak için eklenti kullanmanız gerekir. Bu diğer sitelerdeki sütunların ve diğer elementlerin karanlık temaya uyacak şekilde renk değişimine zorlanması anlamına gelir. Diğer türlü zaten olur mu bilmiyorum.

@MuhammedBilgtkn de dediği gibi parmak izi korumayı(ingilizce kullanıyorsanız resist fingerprint ) ayarını kapamanız gerekir.

Ama gizliliğinize zarar verebilir. Bu yüzden bu ayarı kapatmadan dark reader gibi eklentiler kullanabilirsiniz.

3 Likes

Aynen öyle ben de Dark Reader tavsiye ediyorum en temiz çözüm.

1 Like

Galiba artık bunu da yapmak zorunda değilsiniz. Ayarlarda direkt böyle bir kısım var Firefox’ta. Gerçi Librewolf’ta var mı emin değilim.

1 Like

duckduckgo ayarlarından koyu tema seçebilirsin manuel olarak, neden otomatik algılamıyor temayı bilmiyorum

Librewolf’ta var ama kilitli geliyor. Parmak izini kapatıp temayı değiştirip geri eski haline alıyorsunuz diye hatırlıyorum.