Kali Linuxu USB'ye Kurmak

kali linuxÔÇÖsu kal─▒c─▒ bir ┼čekilde usb belle─če kurmak istiyorum nas─▒l yapabilir yardimc─▒ olabilrmisiniz

Oncelikle bunun icin 2 tane usb lazim. 1. usbye isoyu atarsin 2.yi kurulum hedefi yaparsin.

5 Likes

├çok mant─▒kl─▒. Yanl─▒┼č olmas─▒n hi├ž denemedim ama ubuntuda bunu yapmak i├žin bir program var san─▒r─▒m fakat nas─▒l ├žal─▒┼č─▒yor bilmiyorum o y├╝zden 2 usb y├Ântemi mant─▒kl─▒ gibi

1 Like

Ka─č─▒t ├╝st├╝nde bu m├╝mk├╝n ama ba┼čka bilgisayarlarda usbÔÇÖye kurdu─čunuz KaliÔÇÖde ├žal─▒┼čma sorunlar─▒ olabilir ├ž├╝nk├╝ donan─▒mlar de─či┼čecek. Live s├╝r├╝m├╝n├╝ kullanman─▒z─▒ ├Âneririm bunun yerine. Bu denemeye ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z ┼čey t─▒pk─▒ bir Diske i┼čletim sistemi kurup o diski ba┼čka bilgisayara takt─▒─č─▒n─▒zda ayn─▒ ┼čekilde tam rand─▒manl─▒ ├žal─▒┼čmas─▒n─▒ beklemek gibi. Tek bilgisayarda kullanaca─č─▒m derseniz olabilir belki.

Adding Persistence to a Kali Linux Live USB Drive | Kali Linux Documentation 'deki ad─▒mlara bakabilirsin. Live usbyi bo┼čluklu olarak yazd─▒rd─▒ktan sonra kalan yere ext4 kurup ayarl─▒yorsun o kadar.

1 Like

─░so yu ├žal─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒nda ve linux e giri┼č yapt─▒─č─▒nda zaten rame y├╝kl├╝yor os i orada install k─▒sm─▒nda disk k─▒sm─▒nda iso y├╝kl├╝ olan diske y├╝kleme yapabilirsin ama y├╝klerken hata ol┼čursa iso da gider diske tekrar iso y├╝klemen gerekir.

not :

Denemedim ama os y├╝klerken flasha da y├╝klemeye izin veriyor.