İnternet Servis Sağlayıcısı Önerileriniz

Yakın bir tarihte Türk Telekom ile olan ev interneti taahhütümüz sonlanacak o nedenle ISS (İnternet Servis Sağlayıcısı) arayışı içerisindeyiz. Siz hangi ISS’yi kullanıyorsunuz, memnun musunuz? Hangi ISS’yi tavsiye edersiniz?

1 Like

Yakkaşık 5 aydır milleni.com.tr vdsl kullanıyorum. Altyapımın maksimun 40 mbps destekliyor ve 35 mbps paketini kullanıyorum. Sabit stabil 35 mbps alıyorum tavsiye ederim.

comnet’i de kullanan yakınlarım var onlar da memnun, bu ikisş önerimdir.

1 Like

KabloNET güzel bence.

2 Likes

7 aydır falan GıbırNET kullanıyorum normalde 120₺’ydi 250’ye çıkarmışlar. Neredeyse Türknet fiyatında artık yani. Bugüne kadar bir sorun yaşamadım pek. Bugüne kadar diyorum ama kelimenin tam anlamıyla bugün bir sorun yaşıyorum. Ziraat Bankası ve 3d secure uygulamalarına erişemiyorum neden bilemedim. Mesaj attım kendilerine bakalım.

1 Like

Teşekkürler hocam. Ben de bir süredir araştırıyorum. Şimdilik Superonline, Turknet veya GıbırNET’ten birini düşünüyorum ben de. Bu zamanda taahhütlü olanlar bi’ tık daha iyi olur gibi aslında ama tam da bilemedim.

1 Like

Kesinlikle Superonline alma, bundan önce kullandım ilk bir kaç ay çok iyiydi daha sonra dalgalanmalar, kesilmeler oldu. Kaç defa aradık her sefrrinde geçiştirdiler, altyağıda sorun var, bina tesidatında sorun var deyip. En sonunda 1800₺ ceza ödeyerek bıraktık.

Taahhütlü olanlar mantıksız geliyor. Yukarıda belirttiğim gibi bir sorun yaşadığında çözmelerini kuzu kuzu beklemekten başka çaren kalmıyor. Tahhütsüz alırsan zam gelirse daha ucuz bir sağlayıcıya geçer mis gibi kullanırsın ceza derdin olmaz.

Bir de GigaFiber altyapın yoksa TurkNet önermem diğerlerine göre aşırı pahalı.

1 Like

Hocam 100 mbps’lik paketi mi kullanıyorsunuz?

Hocam ilginç bir sorunmuş. Mesajın sonucu geldiğinde paylaşırsanız çok sevinirim. :blush:

@yusufipek Hocam GıbırNET altyapı durumu bu şekilde gösteriyor👇 Siz fiber altyapıdan mı kullanıyorsunuz hocam?

Teşekkür ederim hocam. Superonline’ın 100 mbps’lik paketi geçen hafta 240₺ idi. 380₺ olmuş :smiling_face_with_tear:.

Kablonet kullanıyoruz,bazı sorunlar yaşadık,oda bizim yasadığımiz bolge ile alakalıydı.Altyapı varsa tercih edilebilir.

1 Like

Kablonet altyapısı apartmanda var. Ancak diğerlerine göre daha pahalı gibi. 16 mbps’lik paket 274₺.

Senin kararında bitiyor iş.

1 Like

KabloNET ile KabloTV’ de geldi bize. Bazı özel kanallar açılıyor.

2 Likes

Dediğiniz paketler bunlar sanırım hocam.

Bu internet hızlarına bu paketler pahalı gibi sanki.

100 mbps olan daha da pahalı. Gerçi birçok özel kanal da var ancak sadece internet olması benim için daha iyi.

Kablo TV+100 mbps internet bizim paket.

@yusufipek @quitaxd @Khanateyktech @MuhammedBilgtkn

Hocalarım aşağıdaki seçeneklerden birini seçecek olsanız bu hangisi olur?

Hızları altyapımın desteklediği hıza göre yazdım.

Hangisini tercih edersiniz?
    1. Türknet - VDSL - 82 mbps/8 mbps - 300₺
    1. Superonline - Fiber - 100 mbps/20mbps - 380₺
    1. Kablonet - Fiber - 100 mbps/20 mbps - 450₺
    1. GıbırNET - VDSL2 - 88 mbps/8 mbps - 240₺ (+450₺ aktivasyon-kurulum ücreti)
    1. VodafoneNET - Fiber - 100 mbps/8 mbps - 375₺
    1. Millenicom - Fiber - 100 mbps/8 mbps - 230₺
    1. Türk Telekom - Fiber - 100 mbps/8 mbps - 469₺
0 oylayan

Eğer sansür ve DPI konusunda sorun yaşanıyorsan, SuperOnline altyapısından Millenicom alman en mantıklısı fiyat vb konulardan dolayı.

3 Likes

Evet

TT’nin fiber altyapısını kullanıyorum.

Sorun hala geçmedi. Destekten yazdım ama bakalım.

Anket zor bu arada bilemedim. Galiba fiberli bir altyapıyı tercih etmek isterdim ping değerlerinden ve genel hızdan dolayı ama o senin için çok önemli değilse VDSL altyapı da olabilir.

1 Like

Aynen hocam. Ben de çok arada kaldım. Araştırmalarım sonucunda karşıma çıkan paketler bu şekilde. Sizlerin de dediği gibi şimdilik en mantıklısı taahhütsüz Millenicom - Fiber - 100 mbps/8 mbps - 230₺ kampanyası gibi duruyor. Eğer ileride fiyat çok yükselirse o zaman tekrar değerlendiririz.

Eğer Millenicom’da karar kılıp da geçersek isterseniz “… aylık Millenicom deneyimlerim” diye bir forum yazısı da yazmak isterim. :blush:

3 Likes

Bu arada akrabalarından Millenicom kullanan varsa güzel bir miktarda indirim de yapıyorlar, 35 mbps paketi 130₺ gibi bir fiyata kullanıyorum.

3 Likes

Hocam KabloTV’yi hangi kutu ile kullanıyorsunuz? i-kutu mu?