I USE ARCH BTW v2

:penguin: Da─č─▒t─▒m - Arch Linux
:desktop_computer: Pencere Y├Âneticisi - Hyprland
:chocolate_bar: Bar - Waybar
:card_file_box: Dosya Y├Âneticisi - Dolphin
:computer: Terminal - Konsole
:unicorn: ─░konlar - Breeze Dark

Masa├╝st├╝mde ├žok bir ┼čey de─či┼čmediÔÇŽ

8 Likes

bende nedense waybar olmasi gerekenden ince gorunuyor. sistemin guncel mi ve sende oluyor mu ayni sey?

Nas─▒l yani? G├╝ncel masa├╝st├╝m├╝n resmini g├Âr├╝yorsun i┼čte :smile:

1 Like

Aynen boyle gorunuyorÔÇŽ

Ayarlardan gereken geni┼čli─či ve uzunlu─ču ayarlayabilmen gerekli. Hatta fixed ve variable width yap─▒labiliyordu diye biliyorum.

abi direkt senin config dosyan bu zaten. benimde ekranim 1920x1080. ayrica workspaceler de gorunmuyor zatenÔÇŽ

Benim config dosyamda barlar variable olabilir. Yani font boyutuna g├Âre k├╝├ž├╝l├╝p b├╝y├╝yordur. Senin hem normal fontlar hem de emojilerinin fontlar─▒ k├╝├ž├╝k oldu─ču i├žni daha k├╝├ž├╝k g├Âsteriyor olabilir.

├ç├Âz├╝m 1: Fontlar─▒n─▒ b├╝y├╝t
├ç├Âz├╝m 2: Ayarlardan fixed widthe ge├ž

Cozemeyip Eww-Bar gectim acikcasi. Yardim icin tesekkurler.

1 Like

Bug├╝n sistemimi g├╝ncelledikten sonra senin ya┼čad─▒─č─▒n sorunun ayn─▒s─▒n─▒ ya┼čad─▒m. Nedeniyse WaybarÔÇÖa yeni gelen g├╝ncellemeden sonra art─▒k HyprlandÔÇÖde ├žal─▒┼čma alanlar─▒n─▒ g├Ârmek i├žin ÔÇťwlr/workspacesÔÇŁ mod├╝l├╝n├╝ de─čil ÔÇťhyprland/workspacesÔÇŁ mod├╝l├╝n├╝ kullanmak gerekiyor.

Bir de waybar-hyprland paketini kullanmaya gerek kalmad─▒, ana pakete hyprland i├žin gerekli olan kodlar─▒ eklemi┼čler.

4 Likes

Evet zaten aurda waybar-hyprland paketini derleyememistim.

Bilgilendirme icinde tesekkurler bu aradaÔÇŽ

neden kitty de─čilde konsole? ├Âzel bir sebebi var m─▒

Bu ┼čekilde kullanmaya ├žal─▒┼čmak ├žok sa├žma bence. ├ťstteki bar ve bo┼čluklar kullan─▒labilir alan─▒n ├Ânemli bir k─▒sm─▒n─▒ yok ediyor. S─▒rf ├╝st bar─▒ 3 piksel k─▒sa diye uzun zaman ChromeÔÇÖun sahipli s├╝r├╝m├╝n├╝ kullanmaya devam ettim. Hi├ž mi rahats─▒z etmiyor bu kadar ├Âl├╝ alan olmas─▒? Merak ettim do─črusu.

1 Like

Adamlar─▒n ekran─▒ b├╝y├╝k

1 Like

40 in├ž olsa bile ben rahats─▒z olurum yani. GNOMEÔÇÖda ├╝st bar─▒ saklay─▒p kullan─▒yorum.

1 Like

Siz yazd─▒ktan sonra bana da batmaya ba┼člad─▒. ┼×imdi arada kald─▒m.

Dikey alandan tasaruf etmek ama ayn─▒ zamanda panelin s├╝rekli g├Âz├╝m├╝n ├Ân├╝nde olmas─▒n─▒ istedi─čim i├žin, paneli sola dikey konumlanacak ┼čekilde ayarl─▒yorum. Tavsiye ederim.
├ľrnek:

├ťst bar meselesini bende sevmedim, alt bara al─▒┼čm─▒┼č g├Âz├╝m y─▒llarca. Bu arada ho┼čuma gitti masa├╝st├╝n @yusufipek.

Bar konusu banada s├╝rekli bat─▒yor. Hem olmazsa olmazm─▒┼č gibi, hemde bir t├╝rl├╝ iyi olmuyor gibi.

1 Like

:penguin: Da─č─▒t─▒m - Arch Linux
:desktop_computer: Pencere Y├Âneticisi - KDE Plasma (Bismuth Tile Manager)
:chocolate_bar: Bar - KDE bar
:card_file_box: Dosya Y├Âneticisi - Dolphin
:computer: Terminal - Konsole
:unicorn: ─░konlar - Papirus Dark

3 Likes