Her Pixel Dungeon'cının Hayali

Sonunda… Sonunda başardım. Darısı sizlerin başına.

Ekran görüntülerinin özeti: Shattered Pixel Dungeon oyununda 25. kata çıkıp son bossu yendim ve muska eşyasını aldım. Muska üstümdeyken de geri 1. kata inip oyunu bitirdim. (Muska üstünüzdeyken canavarlar çok daha güçlü oluyor, en ezik fare bile ciddi hasarlar veriyor ve dört beş kere vurmanız gerekiyor. Sevincimi paylaşmak istedim.)

Bilmeyenler için: Pixel Dungeon adlı açık kaynak kodlu oyununun tabanında farklı çeşitli şeyler eklenmiş halidir. Öneririm. Hafiftir, düşük telefonlarda güzel oynanır. Her şeyden önemlisi oynaması çok basit gibi görünür ama ustalaşması çok zordur.

3 Likes

Şuan kullandığım telefon eski sizde hafif vb dediniz indirmeyi düşünüyorum. Ne kadar sürede bitiyor oyun. Bitirme sevinciniz olduğu için sanki çok uzun sürede bitiyormuş gibi hissettirdi.

Oyun rogulike bir oyun olduğu için belli bir süresi yok. Her beş katta bir boss olmak üzere 25 kat mevcut(bazı pixel dungeon yapanlar daha fazla da yapabiliyor ama çoğu böyle) İlk kattan başlamak üzere son kata kadar bazı temel şeyler dışında her şey rastgele diziliyor ve veriliyor. Yani ana amaç oyunun size verdiği bu rastgele şansı en iyi şekilde kullanmaya çalışmak. Ve ölmemeyi unutmayın boss sonrası mağazalarda Ankh almadıysanız ölünce her şeyiniz gidecek ve yeniden başlamak zorunda kalacaksınız.

Eğer daha önce Pixel dungeon oynamadıysanız oynaması daha az zorlayan bir tane tercih etmenizi öneririm: Skillfull Pixel dungeon. Sizin yanınızda olan pasif/aktif bir sürü yeteneğiniz olacak. Bazıları bayağı güçlü ve yüksek seviyelerde gamechanger yani bulunduğunuz kötü durumu tersine çevirebilecek yetenekler. Bu versiyonda temelleri anladıktan sonra istediğiniz versiyonu deneyebilirsiniz.

Ben bu aralar en çok Shattered ve Summoning olana sardım.
Remixed bir ara çok oynadım, içinde bol bol mod barındırır.
Yet Another vardı çok sevemedim ama denenir.

Bayağı versiyonu var. Hepsi mağazalarda değil. Bazıları tam gelişemedikleri için sadece github sayfalarında takılıyorlar. Summoning gibi.

1 Like