Hangi Tarayıcıyı/Tarayıcıları Kullanıyorsunuz?

Evet sorum başlıktaki gibi. Ben başlatayım. Kişisel görüşüm en az 3 tarayıcı bulundurmak yönünde.

1. Sadece araştırma, inceleme falan yapılacak hesap kullanılmayacak. Örneğin arama motorunda bir şeyler arama.
  2. Hesap girmek gereken siteleri kullanım için. Örneğin bu forum.
  3. Maksimum gizliliğin lazım olduğu zamanlarda size maksimum gizlilik verebilecek bir tarayıcı. Örneğin… Bulamadım ama siz anladınız bir şeyler.

Benim tercihlerim
Android için:

1. Mull + u block + decantraleyess + birkaç özel ayar
  2. Cromite + özel ayarlar
  3. Tor Browser + birkaç özel ayar
  4. Brave + özel ayarlar(anime falan izleyeceğim zaman Mull açmazsa diye)

Ve eğer elimdeki tablet ya da telefon çok eskiyse, hem hafif olsun hem az yer kaplasın diye ek seçenek: Via

Bilgisayar:

1. Brave + özel ayarlar
  2. Librewolf + u block + LocalCDN + birkaç ayar
  3. Tor Browser
  4. Ungoogled Chromium + u block + LocalCDN (ağır kullanım sezersem hafifletmek ve hobi amaçlı kullanım)
    Ve eğer kullandığım bilgisayar çok eskiyse ek seçenek: Falkon Browser, Lynx Browser ve ya Sea Monkey.
3 Likes

Cachy OS’un varsayılan tarayıcısı olan Cachy Browser’i kullanıyorum. (Librewolf forku)

1 Like

minimalist bir deneyim için arada Min kullanıyorum. onun dışında LibreWolf kölesiyiz

2 Likes

Thorium Browser mutlaka dene. Hem gizlilik hem performans sağlıyor.

1 Like

Microsoft Edge Kullanıyorum Yazım Denetimi Var Ben Genelde Yanlış Yazarım Hatalı Kelimeleri Kırmızı Çizgi İle Gösterir Eklentiler Halen Sorunsuz Çalışıyor, Ve En Önemlisi 12 Yıllık Bilgisayarıma En Uygun Ve Hızlı Tarayıcı Bu Oluyor.

Telefonda Samsung İnternet Kullanıyorum Video Asistanı Çok Kullanılışı Çentik Ekranlı Telefonun Varsa Bilirsin Tam Ekran Olmuyor Genelde Videolar O Yüzden Kullanıyorum.

1 Like

İdam ediyoruz! (!)
Şaka bir yana neden Edge? Thorium, Firefox :crown: ve daha çoğu varken?

2 Likes

Arch Linux’da Firefox kullanıyorum. Samsung telefonum da maalesef Google Chrome, Firefox nedense çok hantal çalışıyor.

Tavsiyeniz icin teşekkürler Mull ve Tor Browser kesinlikle telefonum da deneyeceğim.

1 Like

Bilgisayarda Firefox.
Mobilde Firefox ve Fulguris.

1 Like

Aslında telefonda Brave kullanabilirsiniz. Chrome forku + Reklam engellemesi var.

1 Like

Brave kullandım bir dönem ama neden sildiğimi hatırlatmıyorum açıkçası, o sebeple de Firefox’u kurmuştum.

1 Like

PC Firefox
Mobil Fulguris Brave

1 Like

12 Yıllık Bilgisayarım Edge’de Kasmıyor Yani Ondan Kullanıyorum ve Hazır Yüklü En az 12 Yıldır Kullanıyorum Eski Adı İnternet Expolorer O’da Kasmıyordu Çoğunlukta Youtube Videolarını Kasmadığı İçin Ondan Kullanıyordum.

1 Like

Brave, Firefox, chdomium kullanıyorum pcde.
Telde chrome ve opera kullanıyorum.

1 Like

Birçok kişi Librewolf kullanıyormuş çok güzel, ben biraz da işimden dolayı bilgisayar geçmişine ihtiyaç duyan biri olduğum için Firefox’u mahremiyeti iyileştirecek ayarlara göre (verileri Mozilla’ya gönder vs. özellikleri kapalı) ve eklentilerle (uBlock Origin, Mate Translate vs.) kullanıyorum

1 Like

Hocam Librewolf varsayılan ayarda geçmişi silse de bu ayarı kapatabilirsiniz isterseniz. İsteğe bağlı. Ama tabi alıştığınız ve memnun olduğunuz yollar daima elinizin altında bulunsun. En mantıklısı bu.

2 Likes

android için tor ne demek be abi :skull:

3 Likes

Bilgisayar için Librewolf, Brave veya Vivaldi
Mobil için Brave veya Fennec/Mull (belki Kiwi de oraya yerleşebilir)

Brave kullanıyorum.Arayüzü güzel.Chromium eklentileri kullanabiliyorsun ve bir çok yararlı özelliği var.

Mozilla ve çatalları dışında bir şey kullanırsam kendimi affetmem.

1 Like

firefox (ayarlar + custom css)
vivaldi (chromium)
epiphany (epiphany çok ilginç ve eğlenceli geliyor. doğru codecleri indirdikten sonra video oynatma ve sitelere erişim konusunda da fena değil) (webkit)

default olarak firefox kullanıyorum ama her altyapıdan bir tarayıcımın olmasını seviyorum.