Hangi Sosyal Medya?

Herkese selamlar,
├ço─ču insan Instagram ve Twitter kullan─▒yor. Sizce hangi platformu kullanmak daha mant─▒kl─▒? Hangisi daha iyi? Hangisi daha g├╝venli? ─░kisini birden kullanmak istemiyorum. Instagram daha geni┼č bir kitleye sahip ama magazin sayfas─▒ haline geldi. Twitter troll dolu.

Hi├ž kullanmamak daha iyi. ├çok merakl─▒ysan MastodonÔÇÖu kullanabilirsin.

3 Likes

G├╝venlik k─▒sm─▒ tart─▒┼č─▒l─▒r ama mahremiyet istiyorsan twitter alternatifi i├žin mastodon , instagram alternatifi i├žin Pixelfed kullana bilirisin.

1 Like

Çevremdeki kimse Mastodon kullanmıyor ki.

Pixelfed ve MastodonÔÇÖu biliyorum ama ├ževremde kullanan yok.

Sosyal medya kullanmaman─▒ tavsiye ediyorum.
Ne i├žin kullanacaks─▒n? Bo┼č vaktini de─čerlendirmek ise, onun yerine kitap okuyabilir, d├╝┼č├╝ncelerini yazabilirsin.
Hareketsizli─če, hi├žbir ┼čey yapmamaya da al─▒┼čman gerekiyor.

─░lla da kullanaca─č─▒m diyorsan istedi─čini kullan, fakat kullanmay─▒ her bitirdi─čin zaman uygulamas─▒ndan ├ž─▒k─▒┼č yap. Yoksa kendini, ekran─▒ a┼ča─č─▒/yukar─▒ kayd─▒r─▒p saatler ├Âld├╝r├╝rken bulursun.

3 Likes

Zaten kitap okuyorum. Arkada┼č ├ževrem kullan─▒yor ve kendimi sosyal medya g├╝ndeminden bihaber hissediyorum.

btt.community

4 Likes

├çevrenle ileti┼čim halinde olmak i├žin bunlardan birini de se├žeceksen bence Instagram olabilir.

Twitter a┼č─▒r─▒ k├Ât├╝ kararlar alarak kendini bitiryor. Eskisi gibi kullan─▒l─▒r gibi de─čil ve a┼č─▒r─▒ k─▒s─▒tlay─▒c─▒.

Yine de bu ikisini de kullanma. ─░kisi de mahremiyetine kar┼č─▒ sayg─▒s─▒z. ─░nsanlar da olmad─▒─č─▒ insan oluyorlar veya olmak istedi─či o insan olmaya ├žal─▒┼č─▒rkenki ├žabalar─▒n─▒ payla┼č─▒yorlar.

Sosyal medya insan i├žin iyi bir yap─▒ de─čil.

3 Likes

bir sosyal medyay─▒ mant─▒kl─▒ olup olmamas─▒yla de─čerlendiremezsiniz. ihtiyac─▒ kar┼č─▒layacak olan neresiyse oras─▒ kullan─▒l─▒r. mahremiyete ├Ânem veren birisi kullan─▒c─▒s─▒ndan veri toplamayan mecralara gider. g├╝ndem takip etmek isteyen ba┼čka yere, foto─čraf video payla┼čmak isteyen ba┼čka yere gider. i┼čine ne yar─▒yorsa onu kullan. hangi kafeye restorana gitmek daha mant─▒kl─▒ diye de─čerlendirmiyoruz de─čil mi? can─▒m─▒z─▒n ne ├žekti─čine g├Âre karar veriyoruz. mahremiyet konusunu abart─▒p kendi hayat─▒n─▒z─▒ k─▒s─▒tlamay─▒n. hayattaki ├žo─ču konuda oldu─ču gibi buna da pragmatik bakmal─▒s─▒n─▒z.

2 Likes

insanlarla ileti┼čim halinde kalmak i├žin en iyisi san─▒r─▒m bilgisayar ├╝zerinden instagramÔÇÖ─▒ kullanmak. instagram ki┼činin telefonunda oldu─ču zaman hayattan ├žok ├žal─▒yor. telefona y├╝klemek gerekiyorsa da instagram lite kullanmak daha iyi olur.

mastodon ve instagram kullan─▒c─▒s─▒ olarak yaz─▒yorum. :slight_smile: instagramÔÇÖ─▒ zorunlu olarak kullan─▒yorum tabii ki, mastodonÔÇÖu ise g├Â─čs├╝m├╝ gere gere.

1 Like