Hangi ROM'u kullanıyorsunuz?

Android cihazlarınızda hangi ROM’ları kullanıyorsunuz, neden?

• Samsung One UI
  • Xiaomi MIUI
  • OPPO ColorOS
  • OnePlus OxygenOS
  • Google Pixel UI
  • LineageOS
  • crDroid
  • Pixel Experience
  • GrapheneOS
  • /e/OS
  • DivestOS
  • CalyxOS
  • Evolution X
  • Bliss ROM
  • OmniROM
  • Paranoid Android
  • Havoc-OS
  • AOSP Extended
  • Arrow OS
  • Diğer (Belirtin)
0 oylayan
1 Like

MIUI kullanıyorum çünkü bu yüklü geldi ve hiç rom yüklemeye uğraşmadım. Belki bir ara bakarım

CalyxOS - Google dan arındırılmış en iyi romlardan olduğunu düşünüyorum

Ana telefonumda CrDroid. IMEI’siz a10s’imde LineageOS yüklü.

s20 Fe cihazımda One UI kullanıyorum. Custom rom kullanmamanın sebebi cihazım için rom olmaması :confused:

Project Elixir.Pixelexperience kullandım ama Project Elixir kullandıklarımın arasında en iyisi.Crdorid deneyimim var oda bir kaç saatlik olduğu için bir şey söylemem doğru olmaz.

1 Like

One UI kullanıyorum çünkü seviyorum. Tasarımı çok güzel.

OnePlus 7T Pro kullanıcısıyım ve OxygenOS 11 kullanıyorum.

Sebepleri:

1. OOS12.1’den daha hızlı ve stabil çalışıyor. OnePlus eski kullanıcılarını yolda bıraktı, önermiyorum.
  2. Widevine L1 desteği ile Netflix, Disney+, Prime Video gibi hizmetleri HDR bir şekilde izleyebilmek, çözünürlük sorunu olmaması.
  3. Custom Rom kurduğumda o cihazlarının kamera uygulamaları ya da alternatiflerinin iyi olmaması. GCAM var ama o da yetersiz ya da hata veriyor.

Widevine ve Kamera korusundaki sorunlar giderildiğinde şahsen geçmek istiyorum.

Yanıtlar için teşekkürler. Konu sahibi olarak ben de ekleme yapmak istiyorum.
Redmi Note 8 Pro (begonia) cihaz sahibi olarak crDroid kullanıyorum çünkü:

1. crDroid, LineageOS kadar vanilla bir deneyim sunuyor.
  2. Düzenli güvenlik güncellemeleri alıyor.
  3. Yeterince stabil.

Uzun yıllardır var olan bir ROM olduğu için bugüne kadar birçok cihazımda kullandım; Şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Resmi (official) ROM olduğu sürece crDroid kullanılmasını öneriyorum; Resmi olmayan ROM’larda Dolby Atmos veya Xiaomi Camera gibi özel mülkiyet yazılımlar bulunabildiği gibi, bazı güvenlik kriterlerini de karşılamayabiliyorlar. Resmi ROM kullanmak bu yüzden önemli çünkü bazı kriterleri mevcut. Örneğin crDroid için resmi ROM gereksinimlerine bu sayfadan göz atabilirsiniz; Enforcing Selinux ve işlevsellik zorunlulukları gibi birçok gereksinim mevcut.

1 Like

Bazi CrDroid buildlerinde MIUI Camera vb. bulundurmamizin nedeni rom’un stock kamera uygulamasinin cihaz kamerasini en iyi sekilde kullanamamasi. Yani telefonunuzla sık sık fotograf cekiyorsaniz gereklilik gibi birsey stock kamera uygulamasi :slight_smile:

Telefonum dün geldi ve MIUI :grinning: Aslında tasarımı falan çok güzel. Ama bir tık bloated. Birde adb uninstall komutu garantiyi yakarmı.

yok yakmaz, format atarsınız her şey geri yüklenir :slight_smile: