Hangi Cihazda Hangi Custom Romu Kullanıyorsunuz?

Ekran görüntüsüyle beraber de paylaşabilirsiniz. Mi 9T Lineage OS 20 kullanmaktayım.

General Mobile GM22’de Superior OS kullanıyorum.

Mi6 ile CrDroid 9 kullanıyorum.

Maalesef reeder p13 blue da stock rom kullanıyorum kendi telim de çünkü rom yok ve tabletiminde de dotOS 2.0 var di galiba birde crdroid önerir misiniz ?

Xiaomi note 10s Reonos tavsiye edilir ama kendi rom yapmayı öğreniyorum

1 Like

Mi 6 ile CrDroid 9.8 kullaniyorum, pmos ile dualboot yapmistim fakat pmos iyi calismadi. Onun disinda eski telefonum A10s’de LineageOS 20 kurulu.

Realme UI kullanıyorum stock rom olarak ama /e/OS kurasım var telefonuma.

Hocam CrDroid genellikle gördüğüm kadarıyla seviliyor fakat bu cihaza göre değişir yani ben burada başka bir ROM’u övsem siz kendi cihanızda deneseniz beğenmeyebilirsiniz yapılan builde bağlı ve en çokta Maintainer’a. :smiley: Kendi cihazım adına konuşayım sevmiyorum bayağı bataryayı yiyor yani. Sizin cihazınız da durumlar farklı olabilir

Evet CrDroid guzel bir rom.

2 Likes

Kurun iyi bir deneyim olur.

Eğer ilk defa cuatom rom yüklemeyi düşünüyorsanız hiç önermem. Çok riskli bir olay.

Cihazıma rom atarken tüm işletim sistemini sildim. Yazılım kiliti yüzünden hiçbir telefoncu yazılım atamadı.

Servis te özel olduğu için cihazın 2 katı değeri kadar para istediler.

Benim başım yandı sizin ki yanmasın ama tabi ki karar sizin.

Bu saçma, siz yeterli araştırmayı yapmayıp direk ROM yüklemeye kalkarsanız sorun yaşayabilirsiniz sonuçta herkes deneye deneye öğreniyor.

Alakasi yok, kurulum rehberlerini detayli olarak okuyup bilmediginiz bir sey yapmadiginiz surece hic riskli bir is degil.

İşlem sadece kurulum rehberlerinde bitmiyor konuyla alakam vardı az buçuk temelim de vardı her rehberle her kişi ile olmuyor. Ben zaten her romda oluyor demiyorum ama bence bu riske eğer cihazında arıza oluşabilme olasılığını kabul edebiliyorsan girersin.

Hata bende de var kabul ediyorum.

Ama bence çok ihtiyaç yoksa veya risk alınamıyorsa bu işe girilmemeli.

Cihazı brick edebilirsin ama bunu isteyerek başarman lazım tabi ama genel olarak böyle ayrıca Hard Brick olsa bile çözebiliyorsun çoğu telefonda. Yine de diyelim ROM işlerine gireşecek arkadaşlar iyi bir araştırma yapsın XDA gibi forumlarda cihazınızın kategorisine bakın ek olarak cihazın Telegram kanallarında yardım da ederler.

dewletin verdiği gm etap5de atomic kullanırdım. Çok da iyiydi :slight_smile:

ben fakir oldugum icin gt-s7262 de custom rom kurdum

Samsung Galaxy A70’te RisingOS kullanıyorum. Eski adı Ricedroid, isim değişikliğine gittiler ve daha fazla geliştirme yapmışlar. Artık daha da özelleştirilebilir.

1 Like

Sizde demissiniz hata bende diye, kurulum rehberini sorunsuz uygulasaydiniz bir sorunla karsilasmazdiniz. Dedigim gibi rehber eksiksiz uygulandigi surece brick riski asiri az. Sayisiz soft-brick deneyimledim, soft-brick’leri brick olarak bile saymiyorum artik. Bir kerede hard-brick yasadim, telefonun islemcisine/modeline gore hard-brick’i duzeltmek gayet kolay bir islem. İnsan deneye deneye öğreniyor tabii, deneyimsiz birinin cok dikkatli olmasi lazim bu islerde.

Ben zaten xda dan girmiştim yorumlarda çoğu yapabilmişti. Bir kısmında da benim hatadan vardı(ben tel gidene kadar görmesim onları)

Ama ben çok ekstrim bir özellik görmedim sadece performans odaklı oluyordu onlar veya android sürümü.

Ben değişiklik olsun diye yüklüyordum. İhtiyacımda yoktu. Benim başım yandı sizinki yanmasın diye kişisel fikrimi söylüyorum.

Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz.

Bilinen markalarda daha kolay oluyor ve tamiri bile daha ucuz. Benim cihaz real me 3 pro idi Türkiye de servisleri olmadığı için kvk teknik servise yönlendiriyorlardı ama orada cihazın 2 katı para istiyorlar.
Yurt dışında realme servislerinde ücretsiz yapıyorlarmış cihazı.