Hangi backend framework se├žmeliyim?

Normalde bir android developer olarak kotlin ile mobil uygulamalar geli┼čtiriyorum ama son zamanlarda backend alan─▒ ilgimi ├žekmeye ba┼člad─▒ ve bu sebeple bu alanda bir ara┼čt─▒rmaya ba┼člad─▒m ve bir├žok framework ile kar┼č─▒la┼čt─▒m mesela ;

Python i├žin django,
C# i├žin Aspnet.core,
Java i├žin Spring Boot,
Php i├žin Laravel,
Javascript i├žin Node Js,
vsÔÇŽ

Sorunum ┼ču ki hangisinden ba┼člay─▒p uzmanla┼čaca─č─▒m─▒ bilmiyorum, Bir ├Âneriniz var m─▒ ?
Nedense g├Ânl├╝m Node Js taraftar─▒ ama yinede sormak istedim.

Laravel ├Âneririm eklentiler ile tam bir canavar. :sunglasses:

asp mikropsoftÔÇÖun ├╝r├╝n├╝d├╝r, biz sevmeyiz :wink:

Tr piyasasinda c# ve php hakimiyeti var, her dakika bi sey cikan js dunyasi tam bir kaos. benim utopyam ise, suya sabuna dokunmayan, sakin kendi yolunda giden ruby rails ile usadan doviz kazanacagim remote bir is.

1 Like

Evet genelde spring boot ve c# ve laravel ilanlar─▒ g├Âr├╝yorum ama daha ├žok c# ilanlar─▒ kar┼č─▒ma ├ž─▒kt─▒

─░┼č olanaklar─▒ c# g├Âre baya d├╝┼č├╝k bir durumda mecburen c# se├žebilirim

1 Like

istisnalar kaideyi bozmaz lakin genelde php piyasas─▒ ve kurumsal tarafta yani ms ve oracle ├╝r├╝nlerini kullanan firmalarda maa┼člar d├╝┼č├╝k. ioscular bi miktar daha iyi galiba ama onda da uygulaman─▒n ve haliyle geli┼čtiricinin gelece─či apple─▒n 2 duda─č─▒n─▒n aras─▒nda. Sadece keyfi i├žin bile uygulamay─▒ ma─čazadan atabilir. Ba─č─▒ms─▒zl─▒k a├ž─▒s─▒ndan geriye ├Âzg├╝r yaz─▒l─▒m ve web kal─▒yor. 1nci s─▒n─▒f geli┼čtirci olmak i├žin ├žok ├žaba sarf etmek gerekiyor. Muhtemelen yan─▒ld─▒─č─▒m ├žok ┼čey vard─▒r ama benim ├╝topya niyetim daha az ├žaba ile akar─▒ kokar─▒ olmayan sakin sakin kendi kulvar─▒nda giden rails.

1 Like