Gta San Andreas oynamak için linux dağıtımı

Selamlar, sistemim ile hızlı ara sıra gta-sa oynuyabileceğim dağıtım+wm önerir misiniz?
Ayrıca Linux’da yeniyim, teşekkürler.

Sistemim:

• İntel Core 2 Quad Q9400 2.66 4Çekirdek
  • 4 GB Ram DDR2
  • 250 GB HDD
  • AMD Radeon HD 5500 Series 1GB

Dümdüz pencere yöneticisi istiyorsan i3 öneririm. ArcoLinux i3 de olabilir ama openbox muhtemelen kulanması daha kolay olacaktır.

1 Like

Archcraft nasıldır hocam?

Ben Mabox’u Manjaro tabanlı olduğu için önermem.

Arch tabanlı çok şey kullandım ama Arch-craft kullanmadım. Arch yeni kullanıcılara önermem. Önerebileceğim tek durum verilerinizi yedekleyen biri olmanız durumundadır.

Ne yapacağımı bilemedim açıkçası, Arch-Craft deneyim dedim Openbox wm varmş bakalım ne olacak.

Sparky Linux Onu Dene, NsCDE Masaüstü Ortamını Kur, Hafif Olacaktır.

Oyunu Play On Linux programi ile oynamani tavsiye ederim cunku eski wine versiyonlarini barindiriyor. Oyunda yayalarin siyah siyah gozukmesi sorununu cozememistim. Oyunun hangi surumlerinin hangi wine versiyonlariyla calistigini ogrenmek icin appdb.winehq.org sayfasina bakalabilirsin. Steamdan oyuna sahipsen protondb.com uzerinden bakabilirsin. Gta sa hoodlum 1.0 versiyonunu wine 4.0.1 ile oynamistim. SilentPatch ve silents asi loader ile de oynadim.

Dostumuz dağıtım önerisi istemiş zaten birden fazla dağıtım önermenin bile sıkıntılı olduğunu görebiliyorsunuz… Daha fazla kafa bulandırıcı öneri yapmanın mantığı yok.

Dolayısıyla konuyu kilitliyorum. Umarım kurduğun dağıtımdan keyifli bir deneyim alırsın. Bir sorunla karşılaşırsan veya oyunu açamazsan başka konu açabilirsin.

1 Like