Google Drive kullanıcıların Dataları kayıp oldu!

Kullanıcıların verilerini alıyor ve işliyorsun, o kadar paran var ki dünyada tekelsin. Hala daha kullanıcı verilerini bir şekilde kaybediyorsun.

Birisi de eski maddelerinden birisini yazmış yorumu da silmişler xD.

2 Likes

Şey yazması lazımdı. “Başıma gelecek her şeyden Google Play Store sorumludur!” :sweat_smile: O zaman silmezlerdi.

Edit: Bir musibet bin nasihatten iyidir

3 Likes

Aslında silinen yorumda da “Eğer buradaki verilerinize bir şey zarar gelirse sorumluluk almıyoruz.” gibi bir maddeymiş.

Neyse ki böyle böyle millet kullanmayı mail sunucularında verilerini saklamayı bırakacak.

2 Likes

2 hafta önce Mega’ya geçtim çok şükür.

paranla rezil oluyorsun resmen kepazelik imkanım olsa googlea dava açardım

Google in tek hatası bu olsa keşke…
Topladığı, sattığı, kaybettiği verilerin haddi hesabı yoktur bence.

ben direk usb alırım daha kullanılışlı ve daha pratik olur

raspberry pi sunucusu kurmak en mantıklısı. evde açık durur hep heryerden erişirsin. ilerde bende bu tür birşey yapacağım

Raspbery Pi Zero W ile böyle bir proje yapmıştık. Yerel ağda dosya paylaşıyorduk ve güzel hızlara ulaşıyordu. Ama sonradan bir NAS cihazı almaya karar verdik. Veri kaybı vs sebeplerinden değil de tam tat vermemişti maalesef.

1 Like

Önemli olan verilerini bulundurması değil mi? Veri kaybı yoksa ve işimi görüyorsa rasberry pi veya NAS sunucusu fark etmez.

2 Likes

Ya dusunsene. Gidip tum dosyalarini emanet ediyorsun. Hop adamlar yok ediyor. En mantiklisi bi usb alip onunla gecinmek.

Veri kurtarma aracı yayınlamışlardı en son. Eğer verisi kaybolan var ise bir göz atabilir.

Bunun Mega’da olmayacağının bir garantisi yok.

Önemli verileriniz en az 3 yerde olmalı.

3 Likes

Kesinlike. Protonmail bile yasaklandı yani güvenli diye düşünüp arkana yaslanmak doğru değil.
3 2 1 yedekleme prosedürü önemli.

1 Like

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.