Gereksiz Sistem Uygulamaları

Merhaba arkadaşlar.
Telefonumda bilmediğim sistem uygulamaları var, sizce bunları silsem sorun olur mu?

Private Compute Service
Android System Intelligence

İnternette biraz baktım, çok bilgi yoktu.
Tipik çok önemli, sistem uygulaması silinmesi tavsiye edilmez felan yazıyor. Google uygulamalarını biliyoruz zaten.

Bu uygulamayla dediğin uygulamaların gereklilik derecesine ve ne işe yaradığına bakabilirsin, ayrıca uygulama içerisinden istersen kaldırabilirsin: Universal Android Debloater

Eğer uygulama yüksek kademede gerekliyse kaldırmanı tavsiye etmem.

2 Likes

Bu uygulamayı kullanıyorun zaten.

O zaman bilemedim, uygulamalar “recommended” kısmından üstün bir seviyedeyse kaldırma bence.

Bazı uygulamaları kaldırmak ayarlar uygulamasını kırabiliyor.
Geçenlerde böyle bir şey yaşadım, ayarlara girince duruyordu uygulama. Ses kısma tuşum bozuk olduğundan recovery moduna da alamadım sıfırlamak için. Zor durumda telefonu tek tuşla sıfırlama uygulamaları var, onlardan birini kullanarak sıfırlamıştım.

1 Like

Sana tavsiyem ilk önce sistem uygulamasını durdur sonra devredışı bırak 1 yada 2 hafta kullan bi sorun olmassa silmende bir sakınca olmayacaktır diye düşünüyorum.

Sanırsam private compute service servis sağlayıcıyla alâkalı idi. Diğeri de buradaki yazıya göre altyazı, çeviri, konum gibi şeyleri sağlıyormuş. Bence kaldırmayın belki önemli olabilir. Ama yine de siz bilirsiniz.

Bilgiler için teşekkürler.