Gentoo Kurulum Sonras─▒

Selam dostlar. Sizlere bir soru sormak istiyorum. Yak─▒nda Gentoo kuraca─č─▒m. Ve kurulum sonras─▒nda yapmam gerekenler hakk─▒nda sizden tavsiye almak istiyorum. Bunu yazarken ttydaym─▒┼č─▒m gibi d├╝┼č├╝nerek yazarsan─▒z iyi olur. Cevaplar─▒n─▒z─▒ bekliyorum.

Selamlar. Wikide her ┼čey anlat─▒l─▒yor. Kurulum sonras─▒nda masa├╝st├╝ ortam─▒ dahil edilen bir profil se├žmediyseniz kendiniz xorg/wayland ve istedi─činiz bir pencere y├Âneticisi kurmal─▒s─▒n─▒z.

tty ortam─▒nda kurulum yaparken terminali b├Âl├╝mlere ay─▒rmak i├žin tmux, wikiyi g├Âr├╝nt├╝lemek i├žin links web taray─▒c─▒s─▒n─▒ kullanabilirsiniz.

2 Likes

Zaten kurulumu GUI alt─▒nda yapaca─č─▒m i├žin buna gere─čim yok. Te┼čekk├╝rler yinede.

birini g├Ârm├╝┼čt├╝m, adam gentoo kurmu┼č ve masa├╝st├╝ yok fakat garip bir ┼čekilde gentoo i├žinde debian ├žal─▒┼čt─▒rarak xorg servisini ba┼člatt─▒─č─▒nda gentoo i├žinde bir debian makine aya─ča kald─▒rm─▒┼č oluyordu. (bahsetti─čim ┼čey sanal makine de─čil)

Grub terminal olarak da olabilir. Dual boot ordan ├žal─▒┼čt─▒rm─▒┼č olabilir.
Merak ettim video linki varsa ├Âzelden atabilir misin?

yok yok bildi─čin gentoonun i├žinden ├žal─▒┼čt─▒r─▒yordu, video linki maalesef yok ama ara┼čt─▒r─▒p bulmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m, debian g├╝n├╝ etkinli─či vard─▒ orada birinden g├Ârm├╝┼čt├╝m