Garuda Linux Programların Açılmama Sorunu

Herkese selamlar Garuda Linux Dr460gonized Gaming Edition Kullanıyorum Ve Ara sıra Programlarım Açılmıyor Şuna Benzer Bir Hata Çıkıyor:

Unit [email protected] not found.

Ve Bu Sorunu Çözmek İçin Pc’yi Reboot Edip Welcome Ekranından Güncelleştirmeye Basıp Terminal Ekranından Yeni Pencereye Basıp Terminalden Google’u Açınca Geçici Olarak Düzeliyor (5dk Fln) Sonra Gene Başlıyor Bu Sorunun Kökten Çözümü Varmı. Teşşekürler

Merhaba hangi değişiklikten veya bir şey yükledikten sonra böyle olmaya başladı? Snapshotlardan bir önceki sorunsuz çalışan kopyaya dönmeyi denediniz mi?

Evet Denedim Ama Nafile Birşey Kurmadım Yükledikden Yarım Saat Sonra Olmaya Başladı Kde 6.1 Kullanıyorum

Gaming Edition yerine normal Dr460gonized versiyonunu deneme şansınız var mı? Çünkü dediğinize göre daha hiçbir şey yüklemeden bu oluyorsa daha geriye gitme şansımız yok. Yüklediğiniz bir şey olmadığı için de onu kaldıralım o sorun çıkarıyor da diyemeyiz.

Gaming Edition’da bazı ek araçlar yüklü olarak geliyor. Belki onlardan biri neden olmuştur. Bu şekilde hem bunu da test etmiş oluruz. Hali hazırda bu araçları yükleme yardımcısı ile de sonradan yüklemek mümkün. Bu nedenle denemeye değer.

Olabilir, ama hata mesajının üzerinde ‘Plasma Çalışma Alanı’ yazıyor. Birazdan güncelleme yapacağım, umarım işe yarar.

olmadı Ne yazıkki Normal Garudayı İndirdiğimdede Aynı Hatayı Alırsam Ne Yapacağım

Bu uygulamayı veya aracı tekrar kurmayı deneyebilirsiniz. Veya buna bağlı bir servis var ise (ki var görünüyor) onu restart edebilirsiniz. Fakat sorun çıkaran bu şey olmadan da diğer uygulamalar bu sefer sorun çıkaracak gibi. O yüzden diğer versiyonu denemek en mantıklısı.

Peki Bu app-systemsettings’e Bağlı Olan Uygulamayı Nasıl Restart Ediceğim

sudo systemctl restart app-systemsettings muhtemelen bu ana servisi ve alt servislerini yeniden başlatacaktır.

Failed to restart app-systemsettings.service: Unit app-systemsettings.service not found. Bu Hatayı Verdi

Sistemi dediğim şekilde yeniden kurdunuz mu? Restart etmeyi deneme eğer dediğim şekilde diğer versiyonda çalışmazsa deneyeceğimiz bir şey.

Hayır Kurmadım Peki bu app-systemsettings.service Açmanın Yüklemenin Yolu Nedir? Çünkü Şuan İso Yok Ve Bir Sürü Uygulama Yüklü

Açıkcası hangisi doğru anlayamadım.

ls -lR /etc/systemd/ buradan mevcut tüm servislere göz atabilirsiniz. Eğer burada da yoksa bu servis hiç oluşturulmamış da olabilir. Ama uygulamalar bunun mevcut olduğunu varsayıyordur.

Önerilerim halen aynı. Çalıştığından emin olduğunuz bir andaki snapshot’a dönme veya dediğim sürümü yeniden kurma. Bunun haricinde bir önerim veya bilgim şu an mevcut değil. Belki garuda kullanan diğer üyelerin bir bilgi vardır. İyi forumlar.

Benim anlamadığım hangi uygulamalarda bu sorunu yaşıyorsun? Sadece bir uygulamada mı bütün uygulamalarda mı? Bir uygulamadaysa bu uygulamanın adı ne?