Garuda linux kurulur mu?

Merhaba ben windows recall videosundan sonra linux i├žin da─č─▒t─▒m ar─▒yordum ve garuda linux kurmak istiyorum daha ├Ânce linux kurmu┼čtum tekrar kuraca─č─▒m sizce uygun mudur?
Sistemim
R5 7640HS
RTX 4060 LAPTOP GPU
16 GB RAM
1 TB SSD

1 Like

Kurmadan ├Ânce deneme ┼čans─▒n─▒z oluyor bir├žok distroda yada dualboot olarak kurup kendiniz test edebilirsiniz.

2 Likes

┼×uanda kullan─▒yorum genel olarak stabil. GU─░ÔÇÖleri ├žok yard─▒mc─▒ oluyor. Kurulumdan paket y├╝kleyip kald─▒rmaya kadar pek ├žok i┼čte i┼či kolayla┼čt─▒r─▒yorlar.ayr─▒ca kendisi kde masa├╝st├╝ ve shell gibi ┼čeyler bi tema ├╝zerinde geliyor. B├Âylece benim gibi ├╝┼čenge├žler i├žin geriye arch taban─▒n─▒n tad─▒n─▒ ├ž─▒karmak kal─▒yor

4 Likes

├çok rahat ├žal─▒┼č─▒r sisteminizde ben de 3060ÔÇÖl─▒ bilgisyar─▒ma kurdum yak─▒n zamanda gayet memnunum.

2 Likes

hocam o halde kuruyorum oyunlarda kasma felan olmaz de─čil mi?

Oyunun kendi optimizasyon sorunlar─▒ veya genel Linux sorunu yoksa da─č─▒t─▒mdan kaynakl─▒ bir kasma ya┼čamayacaks─▒n─▒z. Harici ekran kart─▒ baz─▒ Steam d─▒┼č─▒ oyunlarda ├žal─▒┼čmayabilir onu ekstra ayarlardan a├žman─▒z gerekebilir ┼čimdiden haberiniz olsun.

2 Likes

Garuda zaten oyun odakl─▒ bir da─č─▒t─▒m. G├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒yla kurabilirsiniz.

3 Likes

Peki hocam o halde kuruyorum

3 Likes

Hocam garuda linux kurdum fakat zorin osÔÇÖu g├Âr├╝nce zorin os ge├žme iste─čim geldi, zorin os ge├žsem daha iyi olur mu?