Fizik, Kimya ve Biyoloji İçin Ders Kitabı Tavsiyesi

Üniversitede okuyorum, alanım sayısal bir bölüm değil ama yine de bu bilim dallarına merak saldım. Bunların temellerini, ardından detaylarını öğrenebileceğim kitap/kitaplar tavsiye eder misiniz? Örneğin sayısal üniversite bölümlerinde okutulan kitapları alsam temelleri öğrenebilir miyim yoksa temelleri bildiğim varsayılarak gelişmiş düzeyde mi anlatılıyor?

1 Like

Merhaba. Öncelikle merakınızdan ötürü tebrik ederim, çok şanslısınız.
Ders kitaplarından öğrenmek bir süre sonra sizi sıkabilir. İlk başlarda popüler bilim tarzı daha hafif kitapları denemelisiniz bence. Biyoloji için çağrı mert bakırcı nın kitaplarını önerebilirim. özellikle evrim kuramı ve mekanizmaları. sinirbilim severseniz sinan canan veya David eagleman ı tavsiye edebilirim. daha ileri seviye için ise Campbell en önce gelen kaynaktır. başarılar

2 Likes

Popüler bilim severim ve zaten ilgili kitapları okuyorum. Tavsiye için teşekkürler.

Şu kitap nasıl sizce?

pek bilgim yok ama derslerde kullanıldığını duymuştum. sizin hedefiniz nedir tam olarak? pozitif bilime karşı ciddi bir ilgi mi başladı acaba

Daha çok hobi olarak ilgilenmeyi düşünüyorum. Bu konularla ilgili şimdilik belirli bir hedefim yok.

bahsettiğiniz kitaptan alındığı belirtilen notlar var elimde ama sever misiniz bilmiyorum. ben pek sevmedim :frowning: güzel hobi seçmişsiniz başarılar

1 Like

Temel düzeyde bilgiye sahip değilseniz, lise 1 ders kitaplarından başlamanızı öneririm. Kendinizi test etmek için kitabı satın almadan önce internetten illegal kopyalarına göz attıktan sonra, nereden başlamanız gerektiğine karar verebileceğinizi düşünüyorum.

1 Like