Firefox Mobil Tam Ekran Olmama Sorunu

Merhaba,

Firefox tarayıcısında film/dizi izlerken tam ekran yaptığımda navigasyon tuşları gizlenmiyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

Az önce Firefox’un 119.0.1 sürümünü indirdim. Normal versiyon olan sürümü beta veya nightly değil. 4-5 sitede denedim ve video başlayıp tam ekrana geçtikten 1-2 sn sonra hiçbir tuş veya status bar gibi bir şey kalmadı. Acaba sizin telefonda mı öyle oluyor veya sürümünüzden dolayı mı öyle?

Ayrıca istediğiniz şeyin immersive.mode diye ifade edilen özellik olduğunu düşünüyorum. Bende aktif mi veya sizde bir şekilde aktif edilebilir mi emin olamadım. Ama internette araştırma yaparken hep bu ifadeye denk geldim ve anladığım kadarıyla hem üst barı hem de alttaki navigasyon çubuğunu gizlemeye yarıyor. Yani eksiksiz bir tam ekran deneyimi :slightly_smiling_face:

Denemek için marvel legends dizisini açtım bir bölüm izledim ama navigasyon tuşları gizlenmedi. opera, chrome ve brave tarayıcılarında bu sorunla hiç karşılaşmadım.

Bunu nasıl yapıyoruz?

Ayarlar → Özelleştir → Araç Çubuğunu gizlemek için kaydır (seçili)
Bunu bir deneyin isterseniz. Eğer sizde mevcut değilse. Firefox’un bir gönderisinde immersive mode nasıl kapatılır diye anlatmış. Tersinden düşünürsek tam tersini yaptığımızda immersive mode açılmış olacak diye düşünüyorum.

Videoyu izlediğiniz siteye özgü bir durum da olabilir diyeceğim ama diğer tarayıcılarda bu sorun yok dediniz. İlginç. Hmmm

Bunu yaptığım da hiçbir şey değişmedi. Bu arada telefonu tam ekran hareketlerine aldığım zaman navigasyon tuşu artık görünmüyor ama resimdeki gibi kalıyor. o kısım siyah olsa sıkıntı yok ama mor olması cidden çok kötü

Fotoğrafta mı sorun var yoksa sadece ben mi göremiyorum :thinking: Tamamen blurlanmış bir fotoğraf var şu an.

Edit: Tıklamama rağmen halen aynı

Fotoğraf’a tıklayın hocam.

Burası

İngilizce kaynaklara baktım ordaki çözümleri denedim ama olmadı ben eski tarayıcıya döneceğim. Konuyu ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. siz konuyu halledersiniz.

yinede teşekkürler

Bende de buna benzer sorunlar oluyor sohbet kısmında bahsettim. Tam ekran yapmaya çalıştığımda uygulama çöküyor. Sorunu çözemedim.