Fedora'da Hyprland

Herkese merhaba. Fedora kullan─▒yorum ve g├Âr├╝n├╝┼č├╝ ├žok ho┼čuma gitti─či i├žin Hyprland kurmak istiyorum. Fakat biraz ara┼čt─▒r─▒nca emin olmamakla beraber sanki Arch i├žin tasarlanm─▒┼č ve FedoraÔÇÖda iyi ├žal─▒┼čmayacakm─▒┼č gibi anlad─▒m. Aran─▒zda Fedora+Hyprland kullanan arkada┼člar varsa l├╝tfen beni y├Ânlendirebilir mi? Bug├╝ne kadar hi├ž Pencere Y├Âneticisi de─či┼čmedi─čim i├žin her┼čeyi bozar─▒m diye endi┼čeleniyorum. ├ľnerebilece─činiz bir video veya ad─▒mlar halinde manual varsa ├žok m├╝te┼čekkir olurum. ┼×imdiden te┼čekk├╝rler herkese.

├ľncelikle foruma ho┼č geldin :grin:

Forumda fedora ve hyprland─▒ kullanan ki┼čiler var.
Onlardan biri de forumu aktif kullanan @Quitaxd.
Ona sorabilirsin.

Genel anlamda ara┼čt─▒rd─▒─č─▒mda iddian─▒zla alakal─▒ pek bir┼čey bulamad─▒m. Sadece arch lin├╝xÔÇÖ├╝n community driven packages ( toplulu─čun geli┼čtirdi─či veya unofficial olarak yay─▒nlad─▒─č─▒ paketler)'in bulundu─ču aur(ArchLinux user repository) sistemi ile kullan─▒c─▒lar─▒n olu┼čturdu─ču ve eklemeler yapt─▒─č─▒ paketlerin kullan─▒m─▒n─▒n biraz daha iyi olabilece─či y├Ân├╝nde yorumlar g├Ârd├╝m.

ArchLin├╝xÔÇÖe kar┼č─▒ ├žok bir fark olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Pencere y├Ânetici de─či┼čmenin sistemi nas─▒l etkiledi─či hakk─▒nda forumda bir konu olu┼čturulmu┼čtu incelemenizi ├Âneririm. Konu :
Masa├╝st├╝ ortamlar─▒ sistemde bir ┼čeyi etkiler mi?

1 Like

HyprlandÔÇÖi her da─č─▒t─▒mda kullanabilirsin sadece iki sorun var.

1. Hyprlan paketinin g├╝ncellemelerini h─▒zl─▒ al─▒yor musun?
  2. Ekran kart─▒ g├╝ncellemelerini h─▒zl─▒ al─▒yor musun? (├ľzellikle NVIDIA i├žin ge├žerli)

Fedora bu iki ┼čart─▒ da sa─čl─▒yordur muhtemelen.

3 Likes