Fedora Workstation - Hyprland - Nord Theme

:penguin: Dağıtım - Fedora Workstation 38
:desktop_computer: Pencere Yöneticisi - Hyprland
:chocolate_bar: Bar - Waybar
:rainbow: Renk Şeması - Nord Polar Night
:card_file_box: Dosya Yöneticisi - Dolphin
:computer: Terminal - Foot
:technologist: Metin Düzenleyici - Neovim
:running_man: Başlatıcı - Wofi
:information_source: Fetch - fastfetch & pfetch

Sway’de yaşadığım sorunlardan sonra eski dostum Hyprland’e dönmeye karar verdim. Eski configlerimi Nord renk şemasına uyarlamak yeterli oldu. Buna ek olarak performans için blur ve animasyonları devre dışı bıraktım.

4 Likes

Nord’u severiz.Yan bar birazcık büyük geldi göze ama :smile:

1 Like

Özellikle günümüzde kullandığımız çoğu ekranın 16:9 oranında olduğunu hesaba katarsak; paneli yanda konumlandırarak dikey çalışma alanını büyütmenin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu kullanımda 16:9 oranın avantajlarını da kaybetmiyoruz. Öyle ki widescreen video/ film/ oyun izlerken ekranı tam ekran kullandığımız için panel sorun oluşturmuyor.

Paneli biraz daha compact göstermek için ekrana temas eden kenarlığı ve bu kenarlığın köşelerindeki yuvarlamayı devre dışı bıraktım. Belki bu şekilde daha iyi görünür:

1 Like

neden hyprlanda geri döndün sorunlar nelerdi? sway genelde daha stabil bir wm. Bu arada nord temasını nerden indirdin? nord teması vazgeçilmezimdir

Stabilite konusunda bir sorun yaşamadım.
En büyük sıkıntı sway de Xwayland uygulamalarını scale edince uygulamaların bulanık görünmesi.
Hyprland’de Xwayland uygulamalarını scale etmemeye zorla diye bir seçenek vardı bunda bulunmuyor maalesef.
Kişisel bir diğer olumsuzluk ise dinamik wm’lere fazla alışmış olmam. i3 workflowu tatmin etmedi.

1 Like