Fedora ventoy boot ederken tak─▒lma sorunu

Fedoray─▒ ventoydan ba┼člatt─▒ktan sonra 15 dakikad─▒r ┼ču ekranda beklesemde:

yine de a├ž─▒lmad─▒.
SATA mode AHCIÔÇÖda.

G├╝ncelleme! ┼×├Âyle bir ┼čey ├ž─▒kt─▒ ekranda:

Merhaba, standart bir ├Âneri olacak ama Rufus ile denediniz mi acaba? Ge├žen sefer kurmay─▒ ba┼čarm─▒┼čt─▒n─▒z diye hat─▒rl─▒yorum. Acaba tekrardan kurmaya m─▒ karar verdiniz veya ba┼čka bir ┼čey mi oldu? Belki bir ├Ânceki versionu i├žerir ISO dosyas─▒ farkl─▒ bir sonu├ž verebilir.

Bunlar─▒n hi├žbiri olmazsa da gene ├žok sordu─čumuz BIOS ayarlar─▒na g├Âz atabilirsiniz. ─░┼čte Secure Boot a├ž─▒k m─▒, hangi y├Ântem ile yazd─▒rd─▒n─▒z GPT mi MBR mi ve BIOSÔÇÖda (SATA/AHCI mod de─či┼čtirme d─▒┼č─▒nda) bir de─či┼čiklik yapt─▒ysan─▒z onu geri alma veya Default ayarlara s─▒f─▒rlama.

RUFUS ile yazd─▒rmay─▒ de─čilde bir arkada┼č─▒m─▒n bilgisayar─▒na Fedora kurmu┼čtum. Onun bilgisayar─▒nda Fedora ISO yazd─▒rma program─▒ vard─▒. Fakat ┼ču an ki┼čisel kulland─▒─č─▒m USBÔÇÖme kuramam. Ve di─čer USBÔÇÖm read-only hatas─▒ veriyor. Fiziksel read-only switch tu┼ču da yok.
Bir ├ž├Âz├╝m yolu var m─▒ bu read-only i├žin?

Ventoy kullanmam─▒n sebebi de buydu. Ki┼čisel USBÔÇÖdeki dosyalar─▒n yan─▒na koymu┼čtum ISO dosyalar─▒n─▒.

Ayr─▒ca ayarlar─▒n hepsini g├Âzden ge├žirdim.
USB slot de─či┼čtirmek hi├žbir i┼če yaram─▒yor.
SATA modu de─či┼čtirmek hi├žbir i┼če yaramad─▒.
Ventoyda normal mod de─čilde grub2 dedi─čimde de ayn─▒ i┼člemlerden sonra yine ayn─▒ yerde tak─▒l─▒yor.
Bence sorun ventoy s├╝r├╝m├╝yle alakal─▒. GithubÔÇÖda bunun gibi ┼čeylere denk geldi─čimi hat─▒rl─▒yorum

Ventoy, secure boot a├ž─▒kken hata verip a├ž─▒lm─▒yor
Hata ekran g├Âr├╝nt├╝s├╝:

Secure Boot kapal─▒yken de zaten gene yukar─▒da bahsetti─činiz hatay─▒ veriyor. H─▒mm.

Bunun ├ž─▒kt─▒s─▒n─▒/logunu atabilir misiniz? Veya bununla ilgili bir konu a├žm─▒┼č m─▒yd─▒n─▒z?

Ventoy s├╝r├╝m├╝n├╝z ka├ž ve zaten g├╝ncellemek m├╝mk├╝n diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Acaba verilerim gider gibi mi d├╝┼č├╝nd├╝n├╝z?

Secure bootÔÇÖu devre d─▒┼č─▒ b─▒rak─▒n ve ├Âyle boot edin. Sorun yaz─▒l─▒m─▒n uefi imzas─▒n─▒ de─či┼čtirdi─či i├žin oluyor. Bir de ok deyince bir men├╝ ├ž─▒k─▒yor mu?

@wise '─▒n dedi─či gibi ISOÔÇÖyu Rufus yada benzeri bir ara├ž ile USBÔÇÖye yazd─▒r─▒n. Ventoy g├╝zel ara├ž, ancak biraz s─▒k─▒nt─▒l─▒ ├žal─▒┼č─▒yor.

Merhaba @TeknoGaming, fedora media writer kullanman─▒ ├Âneririm. Ventoy Fedoran─▒n genelinde s─▒k─▒nt─▒ ├ž─▒kart─▒yor. R├╝fus ├Ânermiyorum.

Merhaba, iso yaz─▒m─▒nda sorun oldu─čunu varsayarak Linux ├╝zerinde ÔÇťpopstickÔÇŁ ile tekrar deneyip sonucu payla┼čabilir misiniz?

Herkese yard─▒mlar─▒ i├žin te┼čekk├╝rler bu sorunu art─▒k ya┼čam─▒yorum.
Sorun VentoyÔÇÖun s├╝r├╝m├╝yle alakal─▒ym─▒┼č.