Fedora Tuxedo Control Center nasıl yüklenir?

Fedora Linux’a Tuxedo Control Center’ı nasıl yüklicem?

https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/kallepm/tuxedo-control-center/

Sağ tarafta quick enable kısmından depoyu aktifleştirip sudo dnf install tuxed-control-center yazarsanız kurulacaktır.

github sayfasında yazmıyodu bu copr deposu olduğu
hata verdi

[selahaddin@fedora ~]$ sudo dnf install tuxedo-control-center
Copr repCopr repo for tuxedo     [      ===           ] ---  B/s |   0  B     --Copr repo for tuxedo-control-center owned by ka 1.2 kB/s | 2.5 kB     00:02    
Fedora 38 - x86_64 - Updates                     12 kB/s |  15 kB     00:01    
Fedora 38 - x86_64 - Updates                    266 kB/s | 2.4 MB     00:09    
Fedora Modular 38 - x86_64 - Updates             20 kB/s |  17 kB     00:00    
Hata: 
 Sorun: çakışan istekler
  - nothing provides tuxedo-keyboard >= 3.1.2 needed by tuxedo-control-center-2.0.8-1.fc38.x86_64 from copr:copr.fedorainfracloud.org:kallepm:tuxedo-control-center
(kurulamayan paketleri atlamak için '--skip-broken' eklemeyi deneyin)

resim
tuxedo-keyboard’ıindirmek derken ne demke istediğini anlamadım tuxedo-keyboard diye bir paket yok copr deposunda ne yapmalıyım?
tuxedkeyboard’da copr’da varmış yükledim sorun çözüldü

Bence Linux’taki en büyük eksikliklerden biri bir güç yöneticiyle gelmiyor fan hızı cpu frekansı gibi değerleri detaylı olarak ayarlamayı sağlayan uygulamalar yüklü gelmeli bence tuxedo control center sıcaklığı görüntüleyemiyo gnome eklentileri bile görüntülüyodu böyle bildiğin güç yöneticisi, control center falan varsa onla ilgili video çekmeni isterim bu konu çok sıkıntı çünkü

bu videoya benzer bir video hazırlamanı isterim özellikle

1 Like

https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/kallepm/tuxedo-keyboard/

Windows’un daha iyi olduğu konular hakkında video yapacağım ilerleyen zamanlarda. :slight_smile:

Abi bide tuxedo-control-center da işlemci sıcaklığım görüntülenmiyor ne sebebp olmuş olabilir bu TuxedoOs’i açtığımda da geçerli ama gnome eklentileri ile sıcaklığa bakabiliyorum cpu X’de sıcaklığa bakılıyor