Fedora prime videoda video unavailable hatas─▒

FedoraÔÇÖda prime videodan film izleyim dedim fakat g├Ârseldeki sorun ile kar┼č─▒la┼č─▒yorum sorunu anlamad─▒m wineHQ repoÔÇÖlar─▒n─▒ indirirdim yine ├ž├Âz├╝lmedi yard─▒mc─▒ olabilecek biri varm─▒

winehq mu? Direkt linuxÔÇÖun taray─▒c─▒s─▒ndan a├ž─▒lm─▒yor san─▒r─▒m.

Genelde bu t├╝r hatalar video codecleriyle alakal─▒ oluyor.

Normalde codecler zaten ekran kart─▒ driverlar─▒yla vb geliyor. Araya wine koydu─čun i├žin belki o y├╝zden taray─▒c─▒ codeclere ula┼čam─▒yor olabilir.

1 Like

Nas─▒l d├╝zeltirim hatay─▒

Nas─▒l d├╝zeltirim hatay─▒ yard─▒m eder misiniz

1 Like

sizde wine olmadan firefox v.s ile girince olmuyor mu? Wine olmadan deneyin?

Wine hakk─▒nda ├žok bir bilgim yok ama dengesiz kokarcan─▒n dedi─či gibi direkt normal taray─▒c─▒dan kullanmay─▒ denerseniz ├ž├Âz├╝lebilir.

wine kullanmas─▒n─▒n sebebi sb├╝y├╝k ihtimalen prime videoda kaliteyi d├╝┼črmesi yusuf ipekÔÇÖin bir videosu vard─▒ bu konu ile alakal─▒.

1 Like

Biraz ara┼čt─▒rd─▒m da google chrome ile daha iyi sonu├ž ald─▒─č─▒n─▒ iddia edenler var. wine-staging, wine-mono, wine-gecko bu paketleri kurman─▒z iyi olur.
Ek olarak winetricks ├╝zerinden 32-bit ses dosyalar─▒ gerekiyormu┼č.
Kaynak : Reddit - Dive into anything

2 Likes

Te┼čekk├╝r ederim hallettim chome ile a├žt─▒m

1 Like

Wine, native olarak GNU/LinuxÔÇÖta olmayan yaz─▒l─▒mlar─▒ ├žal─▒┼čt─▒rmak i├žin kullan─▒l─▒r. Firefox native olarak GNU/LinuxÔÇÖta ├žal─▒┼čt─▒─č─▒ i├žin wine ile ilgili herhangi bir paket kurmak, sorununuza ├ž├Âz├╝m sa─člamayacakt─▒r.

1. ├ľncelikle about:configÔÇÖde fingerpint engellemek amac─▒yla herhangi bir de─či┼čiklik yapmad─▒─č─▒n─▒zdan emin olun (privacy.resistFingerprinting)
  2. DRMÔÇÖin aktif oldu─čundan emin olun.
  3. CodecÔÇÖleri Kurun
    3.1 B├╝t├╝nle┼čik olarak gelen Firefox i├žin gerekli codecÔÇÖleri kurun:Howto/Multimedia - RPM Fusion
    3.2 FirefoxÔÇÖun flatpak s├╝r├╝m├╝n├╝ kullan─▒yorsan─▒z a┼ča─č─▒daki paketi kurun:
    flatpak install org.freedesktop.Platform.ffmpeg-full (22.08)
  4. about:config sayfas─▒ndan a┼ča─č─▒daki se├žene─či aktifle┼čtirin ve taray─▒c─▒y─▒ yeniden ba┼člat─▒n:
    media.ffmpeg.vaapi.enabled
1 Like

─░nternette birileri ├Âyle olmad─▒─č─▒n─▒ yazm─▒┼č, o y├╝zden ben wine + google chrome kombinasyonunu ├Ânerdim.

Amazon Prime DRMÔÇÖi LinuxÔÇÖta HD video izlemenize izin vermiyor. @dengesizkokarcaÔÇÖn─▒n ├ž├Âz├╝m├╝ do─čru olan.

Konu hakk─▒nda ├žekti─čim bir video da var ├žok ├Âncesine ait olsa da. :slight_smile:

3 Likes

Kontrol ettim, HDÔÇÖyi destekliyormu┼č maalesef.