Fedora Linux i癟in ekran kart覺 繹nerisi

Merhabalar, yeni laptop almay覺 planl覺yorum. Ekran kart覺 olarak AMD mi yoksa NVIDIA olan覺 m覺 almam daha iyi olur? Pek bilgim olmad覺覺ndan yorumlar覺n覺z覺 bekliyorum.

bence AMD olan覺 alsan daha iyi olur nvidian覺n sorun 癟覺karma ihtimali olabilir ben amd kullan覺yorum hi癟bir s覺k覺nt覺yla kar覺lamad覺m imdiye kadar uan fedora kullanmasam da 繹nceden kullanm覺t覺m bir ara sorunsuz 癟al覺m覺t覺

1 Like

AMD ekran kartlar覺n覺n size kolayl覺k salayan k覺sm覺 direk linux kerneli ile destek almalar覺. Yani laptopda tak/癟覺kar olmaz ama yeni bir AMD ekran kart覺 ald覺覺n覺z覺 ve cihaz覺n覺za takt覺覺n覺z覺 d羹羹nelim. Eer bu ekran kart覺 daha d羹n 癟覺kan vs gibi bir ey deil ise takt覺覺n覺z gibi cihaz覺n覺zda 癟al覺acakt覺r. Ne bir driver y羹klemeniz gerekiyor ne de bir ayar yapman覺z.

Nvidia 繹zelinde ise kurulacak driver ve nas覺l kurulaca覺, nerden kurulaca覺 繹zelinde hep bir problem y覺覺n覺 oluyor. Bu demek deildir ki birisi dierinden daha iyi, daha performansl覺 veya daha uygun bir se癟im. Benim demek istediim sadece tak/癟al覺t覺r kolayl覺覺 a癟覺s覺ndan b繹yle bir durum var.

Forum i癟erisinde AMD ve Nvidia kelimelerini :wrench: Linux Teknik Destek alt覺nda arat覺rsan覺z asl覺nda ne demek istediimi daha net g繹rebileceksiniz. :innocent:

Mentaloutlaw覺n bahsettiim eyle ilgili bir video k覺sm覺n覺 da sizinle paylam覺 olay覺m. Direk bahsettiim yerden bal覺yor.

4 Likes