Fedora Hyprland "You're using an autogenerated config!" hatas─▒

Merhabalar,

Bug├╝n ilk defa WindowsÔÇÖdan LinuxÔÇÖa ge├ži┼č yapt─▒m. ┼×u anda sistemimde Fedora kurulu ancak bir t├╝rl├╝ Hyprland ile sisteme giri┼č yapam─▒yorum. Her defas─▒nda ekran─▒n ├╝st k─▒sm─▒nda

Warning: Your're using an outogenerated config! 
SUPER+Q -> Kitty 
SUPER+M exit Hyprland

yaz─▒s─▒ olan bo┼č bir ekran geliyor. Ne yapmam gerekiyor tam olarak? Cevap i├žin ┼čimdiden ├žok te┼čekk├╝rler.

Merhaba, foruma ho┼č geldiniz. Hyprland di─čer alternatiflerinin aksine sizi haz─▒r bir ekran ile kar┼č─▒lam─▒yor. Otomatik config ile sadece kittyÔÇÖyi ve bo┼č ekran─▒ g├Ârebiliyorsunuz. Sizin bir hyprland ve uyumlu ek yaz─▒l─▒mlar (e─čer kullanacaksan─▒z) i├žin config ayar─▒ yapman─▒z laz─▒m. Ancak ondan sonra hyprland ekran g├Âr├╝nt├╝lerindeki (hyprland ve :framed_picture: Linux Masa├╝st├╝ G├Âr├╝nt├╝leriniz) gibi bir sonuca kavu┼čabilirsiniz.

Bununla ilgili forumda a├ž─▒lm─▒┼č konular─▒ aratabilir veya Yusuf ─░pekÔÇÖin bir konuyla ilgili mevcut videosuna da g├Âz atabilirsiniz.

2 Likes

Bu durumda mecbur wikiyi okumal─▒s─▒n─▒z en iyi o sizi y├Ânlendirecektir

2 Likes

Bu girista bulunan basit bir uyari, super q ile kitty acin

sonrasinda ise nano ~/.config/hypr/hyprland.conf dosyasina bu komut ile girin ve basinda auto yazan bir kod bulunuyor, kod hemen onunuzde olacak, o kodu silin ve ctrl-s ile kaydedin. Uyari aninda yok olacaktir, kitty kurmadiysanizda lutfen tty girip kitty kurun ve adimlari yapin.

├ľncelikle cevaplar i├žin te┼čekk├╝r ederim ancak sorun hala daha devam ediyor.

hyprland.conf dosyas─▒nda herhangi bir ┼čekilde i├žerisinde bir i├žerik yok. Bombo┼č. Ek olarak videoki ad─▒mlar─▒ takip edemiyorum ├ž├╝nk├╝ herhangi bir ┼čekilde koplayalama ya da yap─▒┼čt─▒rma ├žal─▒┼čm─▒yor. Hadi diyelim autogenerated=1 yaz─▒p kaydedeyim otomatik olu┼čsun en az─▒ndan belki aray├╝ze eri┼čebilirim diyorum ancak klavye KittyÔÇÖe girince sa├žmalad─▒─č─▒ i├žin = i┼čaretini yazabilece─čim tu┼č ├žal─▒┼čm─▒yor. Eh zaten koplaya-yap─▒┼čt─▒r da k─▒smen ├žal─▒┼čm─▒yor. Sadece Kitty i├žerisinden bir ┼čey kopyalay─▒p yap─▒┼čt─▒r─▒rsam ├žal─▒┼č─▒yor.

Yani sorun nedir ben ├ž├Âzemedim a├ž─▒k├žas─▒.

Kendiniz githubtan haz─▒r conf al─▒n

Evet onu yapmay─▒ denedim ancak hyprlandÔÇÖi se├žip girdi─čimde taray─▒c─▒ya eri┼čemiyorum. GNOMÔÇÖu se├žip giri┼č yap─▒p githubÔÇÖdan conf almay─▒ denedi─čimde ise kopyalad─▒─č─▒m metin hyprlandÔÇÖa girince g├Âz├╝km├╝yor. Bir ├╝stteki mesaj─▒mda da bu sorundan bahsettim zaten.

Siz galiba hem text edit├Âr├╝n├╝ kullanmay─▒ bilmiyorsunuz hem de configi iyice okuyup anlamad─▒n─▒z. ├ľncelikle bu dediklerimi halletmelisiniz aksi takdirde dedikleriniz ├žok anornal.

Metni kopyalamak yerine dosyay─▒ indirip ~/.config/hypr/ klas├Âr├╝ne kopyalay─▒n

WMÔÇÖler pek ├Âyle i┼člemiyor, HyprlandÔÇÖin aray├╝z├╝ zaten o ve varsay─▒lan aray├╝z├╝n eksi yan─▒ sadece Kitty ├žal─▒┼čt─▒rabilme imkan─▒ vermesi ki Kitty yoksa hi├žbir ┼čey yapam─▒yorsun. AwesomeWMÔÇÖin varsay─▒lan aray├╝z├╝nde en az─▒ndan Super+R sayesinde her seferinde terminal ile uygulama a├žmaya gerek olmuyordu. (son k─▒s─▒m HyprlandÔÇÖde varsa haberim yok ama yaln─▒zca Kitty a├žmaya imkan vermesi y├╝z├╝nden rage ge├žirdi─čimi hat─▒rl─▒yorum)

Yani hata yapt─▒m gibi durmuyor a├ž─▒kcas─▒. nano ~/.config/hypr/hyprland.conf ile dosyaya giriyorum daha sonra kopyalad─▒─č─▒m yaz─▒y─▒ yap─▒┼čt─▒rmaya ├žal─▒┼č─▒yorum bana ÔÇťkesimarabelli─či bo┼čturÔÇŁ hatas─▒ veriyor. Ne t├╝r bir anormallik olabilir ya da ne t├╝r bir hata yapm─▒┼č olabilirim ki?

GnomeÔÇÖda kopyalay─▒p HyprlandÔÇÖe ge├žerek yap─▒┼čt─▒ramazs─▒n─▒z da neden GnomeÔÇÖdayken halledip sonra HyprlandÔÇÖe ge├žmiyorsunuz anlayamad─▒m