Fedora 39'da Wi-Fi ağına otomatik bağlanamama sorunu

Fedora 39 çıktığı günden beridir sistemimde kurulu ancak birkaç hafta önce ben Gnome masaüstü ortamından sıkılıp KDE masaüstü ortamına geçiş yapmak istedim.

Sonrasında sistemini yeniden boot ettim ilk başlarda sorun yoktu ama bir kaç gündür wifi bağlantısı sorunu yaşıyorum.

WiFi ağına her bağlanmaya çalıştığımda elle şifre giriyorum. Sistemi her kapat aç yaptığımda bu oluyor, sistemim uyku modunda olduğunda bile. Otomatik bağlantı olmuyor ama ilk başta oluyordu. Küçük bir güncelleme vardı onu yaptım Fedora güncellemesi gibi bir şeydi ondan sonra ağ bağlanırken böyle bir sorun yaşıyorum.

Bağlantınızı düzenlediğiniz bir ayarda “Bunu tüm kullanıcılar için yap” veya “All users may connect to this network” gibi bir seçenek var mı? Temelde şu gönderideki öneriyi aktarıyorum size.

2 Likes

Bu muhtemelen KDE Kwallet ile ilgili bir sorun. Ayarlar kısmından kwallet’ı sıfırlayıp boş bir şifre koyarsan muhtemelen sorunun çözülür.

2 Likes

Eğer sorun bundan kaynaklanıyor ise forumda açılmış bir konu mevcuttu. Konu sonunda wallet’i sıfırlayıp şifreyi boş bırakmayı anlatmıştık.

3 Likes

Öyle yaptım düzeldi :sparkles:

2 Likes