Fedora 39 "Entering emergency mode. Exit the shell to continue"

Bilgisayar─▒ ba┼člat─▒rken terminal a├ž─▒ld─▒ ├ž─▒kam─▒yorum.

├ľncelikle toplulu─čumuza ho┼čgeldiniz.

#fsck
#journalctl

Yazarak ├ž─▒kt─▒y─▒ payla┼č─▒r m─▒s─▒n ?
Sistemi en son ne zaman g├╝ncelediniz.

1 Like

Cuma g├╝n├╝ kurdum daha

Turuncu renkli hatalarda vard─▒ da atmad─▒m

Bende de k─▒sa s├╝re ├Âncesinde archta /boot unable to mount hatas─▒ alm─▒┼čt─▒m. Sisteme arch isosu ile chroot at─▒p grubu tekrar kurup ├╝st├╝ne sistem g├╝ncellemesi yap─▒nca ├ž├Âz├╝lm├╝┼čt├╝.

As─▒l sorun g├╝ncelleme ile alakal─▒ idi grub u sadece ne olur ne olmaza yeniden kurmu┼čtum. Sistemi g├╝ncelledikten sonra sudo mkinitcpio -P ile kerneli kaydetmi┼čtim.

Belki senin de sorununu ├ž├Âzebilir.

1 Like

Bu g├╝n yapamam belki yar─▒n.
─░kinizede te┼čekk├╝r ederim.

1 Like

Bu hatadan ├Ânce sisteminde herhangi bir de─či┼čiklik yapt─▒n m─▒? BTRFS hatas─▒ var ├ž├╝nk├╝ btrfs error bad tree block start

1 Like

Xfce kurmu┼čtum pazar g├╝n├╝ ve oyun kurmay─▒ denemi┼čtim. Olay─▒n oldu─ču pazartesi g├╝n├╝ pek bi┼čey yapmad─▒m opengl ile u─čra┼čt─▒m hat─▒rlamad─▒─č─▒m bir sebepten ├Ât├╝r├╝ yaz─▒l─▒m ma─čzas─▒n─▒ a├ž─▒cakt─▒m a├ž─▒lmad─▒ bilgisayar─▒ kapat─▒p a├žacakt─▒m bi┼čey olmad─▒ sonra direkt bilgisayar─▒n a├žma tu┼čuna basarak kapar─▒m sonra b├Âyle oldu. Opengl ile u─čra┼č─▒rken kernelli bi ├ž─▒kt─▒ ald─▒─č─▒m─▒ an─▒ms─▒yorum.
Bug├╝n bilgisayar─▒ yeniden a├žt─▒─č─▒mda grub men├╝s├╝ gelmedi onun yerine

─░┼čletim sisteminin bulunamad─▒─č─▒ yaz─▒yor

FedoraÔÇÖy─▒ yeniden kurmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m da ssd mi g├Ârm├╝yor.

Disk ekle k─▒sm─▒ bo┼č

GParted uygulamas─▒na girdi─činizde diskinizi g├Âr├╝yor mu? Oradan tamamen silmeniz gerekebilir belki.

BIOSÔÇÖunuz da diskinizi bulamama konusunda hata vermi┼č. Acaba diskinizde sorun olabilir mi? Diskinize giden kablolalar─▒ da kontrol etmekte fayda var.

Ssd direkt anakarta ba─član─▒yor ssd yi ├ž─▒kart─▒p geri takt─▒m ama durum de─či┼čmedi. Gparted yaz─▒l─▒m─▒nda

Durum b├Âyle. ─░lk kurarken grub daki test this media and start fedora k─▒sm─▒nda bu hatay─▒ alm─▒┼čt─▒m

sonra umursamay─▒p test etme k─▒sm─▒ndan(ad─▒n─▒ bilmiyorum) kurmu┼čtu bu olaylar─▒ ba┼č─▒ma getiren bu olabilir mi? Bu arada ├žok b├Âl├╝k b├Âl├╝k anlatt─▒─č─▒m i├žin ├žok ├Âz├╝r dilerim. Olay─▒n korkusuyla ilk akl─▒ma gelenleri yazd─▒m.

Sistemin diski hi├ž g├Ârm├╝yor nedense ya disk kablonda sorun var ya da diskte sorun var. Belki Windows ISOÔÇÖsuyla WindowsÔÇÖun diskini g├Âr├╝p g├Ârmedi─čini de kontrol edebilirsin ama i┼čletim sistemiyle alakal─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

ESCÔÇÖye bas─▒p ├ž─▒km─▒┼čs─▒n herhalde medya kontrol├╝nden. Bununla alakal─▒ de─čildir.

1 Like

Usb belle─če windows yazd─▒racak bilgisayar ┼čuan yok elimde yok. Bilgisayarc─▒ya g├Ât├╝rmek zorunday─▒m maalesef. Yard─▒mlar─▒n i├žin te┼čekk├╝rler.

2 Likes

E─čer otg kablosu varsa telefondan da usbÔÇÖye imaj yazd─▒rabilirsin.