Eski Diskdeki Programlar─▒ Yeni Diske Aktarmak

Yeni bir diske Cachy OS kurdum. Eski Cachy OSÔÇÖumda bulunan Waydroid v├óri programlar─▒ bu diskime aktarmak istiyorum.

Nas─▒l yapabilirim?

Hocam bildi─čim kadar─▒yla home klas├Âr├╝n├╝zdeki .config dosyas─▒n─▒ kopyalay─▒p yeni kurdu─čunuz Linux da─č─▒t─▒m─▒n─▒n home klas├Âr├╝ne yap─▒┼čt─▒r─▒rsan─▒z uygulamalar─▒n─▒z─▒n ayarlar─▒n─▒n %99 kadar─▒ korunmu┼č olacakt─▒r. Ancak bu ┼čekilde yapt─▒─č─▒n─▒zda uygulamalar─▒ tekrar elle y├╝klemeniz gerekecek. Sadece tek tek tekrar ayarlaman─▒za gerek kalmam─▒┼č olacak yani.

Tam sorunuza cevap oldu mu bilmiyorum ama Yusuf HocamÔÇÖ─▒n (@yusufipek) bahsetti─čim konu ile ilgili ┼ču videosuna bakabilirsiniz:

Bu yan─▒t biraz i┼čime yarayabilir yan─▒t olmakla beraber bana yetersizdir. ─░nternet ba─člant─▒m k├Ât├╝ oldu─ču i├žin bu disk ├╝zerinden kopyalama yolunu tercih ediyorum.

1 Like

A├ž─▒k├žas─▒ yapman─▒z─▒ tavsiye etmem ├ž├╝nk├╝ eski kurdu─čunuz sistemle yeni kurdu─čunuz sistem dosyalar─▒ birbirinden farkl─▒ olacakt─▒r ve bu sorun ├ž─▒kartabilir ama illa ki yapmak istiyorsan─▒z /etc/ /bin/ /var/ /opt/ /usr/ klas├Ârlerini kopyalay─▒p di─čer sisteminize atabilirsiniz. Normal kopyala yap─▒┼čt─▒r da olur ya da rsync falan da kullanabilirsiniz.

Onun yerine ├Ânerim her sisteme kurdu─čunuz uygulamalar─▒ bir liste halinde kaydetmek ve bunu bir script haline getirip yeni sisteminizde tek seferde ├žal─▒┼čt─▒rmak.

Onun d─▒┼č─▒nda ayar dosyalar─▒n─▒ ta┼č─▒mak i├žin dostumuz zaten gerekeni yazm─▒┼č. :slight_smile:

1 Like