Engellenen Vpn Servisleri Hakk─▒nda

Sadece Proton vpn de─čil ba┼čka vpn servisleride engellenmi┼č. Not olarakta t├╝m alternatiflerin takip edilmesi ─░SSÔÇÖlerden istenmi┼č. Siz neler d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?

Kaynak Ôćĺ BTK yine VPN kapatt─▒rd─▒

5 Likes

─░nternete giren ├ž─▒kanlar─▒ bilmek ve neler yapt─▒─č─▒n─▒ g├Ârmek i├žin at─▒lan ad─▒mlar. Yorumsuz.

Maalesef bu konuda daha ileri gidilecek gibi.

Konuyu okudum. Sonu├žsuz kalaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Elde edilen veya edilmi┼č bilgiler birileri taraf─▒ndan ├Ânemlidir bu y├╝zden ceza verilmez san─▒yorum.

VPNÔÇÖler IP bilginizi de─či┼čtirip hashledi─či i├žin ISP bunlar─▒ g├Âremez. VPN demek senin bilgilerin ├Ân├╝nde engel demek. Yani asl─▒nda bir bak─▒ma yukar─▒daki VPNlerin yasaklanmas─▒ i┼čini iyi yapt─▒─č─▒ anlam─▒na da geliyor. Bu y├╝zden ilk bunlar yasakland─▒ fikrimce.

Sunucu kurup VPN olarak kullan─▒labilir ama IP ban tehlikesi y├╝ksek oluyor. Akl─▒ma gelen alternatif bu. Bunlar d─▒┼č─▒nda ├ž─▒kacak uygulamalara bak─▒lmal─▒d─▒r.

┼×├╝k├╝r edelim de en az─▒ndan Proton hari├ž genel olarak kalitesiz VPNÔÇÖler engellenmi┼č, ama daha da ileri gidilirse halimiz zor. Sebepsiz olmas─▒ da ayr─▒ sa├žma.

1 Like

proton vpnÔÇÖin engellendi─čini nerden biliyorsun

Hem haberde yaz─▒yor hem kendim az ├Ânce denedim ba─članm─▒yor.

Aralar─▒ndan CyberGhostÔÇÖa ├╝z├╝ld├╝m bir de, baya kaliteli diye duymu┼čtum.

Valla 3-4 senedir iptv hizmeti gibi y─▒ll─▒k bi 80-90 lira verip kullan─▒yorum ger├ži bu sene 200ÔÇÖ├╝n ├╝zerine ├ž─▒kartm─▒┼člar ama yakalar─▒z yine bi indirim :sweat_smile:

Ben VPNÔÇÖler hakk─▒nda bu siteyi kullan─▒yorum de─čerlendirmek i├žin, burada da ├žok iyi de─čil. Ayr─▒ca CyberGhostÔÇÖa sahip olan ┼čirket daha bir├žok pop├╝ler VPN uygulamas─▒na sahip diye biliyorum o y├╝zden dikkat etmek laz─▒m.

1 Like

G├╝n├╝m├╝zde VPN servisi engellemek i├žin ├Âyle ge├žerli bir sebep sunulmal─▒ ki ÔÇťaa evet hakl─▒ bir kararÔÇŁ diyebilmeliyiz ama sanm─▒yorum.

Her ┼čeyden ├Ânce pop├╝ler VPN hizmetlerini yasaklamak insanlar─▒ bilinmeyen ve daha g├╝vensiz hatta takibi daha da zor olan, muhatab─▒ belli olmayan VPNÔÇÖlere y├Ânlendirir. Btk olarak bu ┼čirketlerle kapal─▒ kap─▒lar ard─▒nda anla┼čma yaparak izini s├╝rmek istedi─čin IP adreslerini istedi─čin gibi takip edersin. Tabii i┼či bilenler oturuyordur elbette y├Ânetim koltuklar─▒nda :slight_smile:
Ayr─▒ca bu engellenen vpn hizmetleri bir ┼čekilde faaliyetlerine devam edecek vpn g├╝n├╝m├╝zde neredeyse vazge├žilmez bir konuma geldi say─▒l─▒r.
Eyyorlamam o kadar :smiley:

Protonvpn engellendiyse ben nas─▒l ba─čland─▒m? Herhalde sans├╝r sistemi herkese uygulanmad─▒.

T├╝rknete ve birka├ž internet sa─člay─▒c─▒s─▒nda ├žal─▒┼č─▒yor. ├ç├╝nk├╝ onlarda engellenen dahil bir├žok siteye giriliyor.

Win ve linux da sorun yok fakat mobil cihazlarda sadece stealth protokol├╝ ile ba─član─▒l─▒yor. ─░lerde bunlarda engellenecekmi┼č BTK alternatifleri ve di─čer sans├╝r a┼č─▒m y├Ântemlerini takip etmeleri i├žin ─░SS lere talimat vermi┼č.

DPI Bypass her zaman i┼če yaracakt─▒r.

aynen ├Âyle. uzun zamand─▒r dpi tunnel kullan─▒yorum

btk san─▒r─▒m issÔÇÖlere talimat falan g├Ânderiyor ben olaylar─▒ hi├ž anlayamad─▒m. baz─▒lar─▒nda ├žal─▒┼č─▒yor baz─▒lar─▒nda ├žal─▒┼čm─▒yor bu da bi tuhaf. ayr─▒ca mobilde ├žal─▒┼č─▒yordu fakat mobilde de ├žal─▒┼čmamaya ba┼člam─▒┼č.

asl─▒nda olay engellenen vpnÔÇÖlerin kalitesizli─činden ziyade btkÔÇÖn─▒n internete kar┼č─▒ b├Âyle bir tav─▒r almas─▒. ┼čimdi 15 tanesini engelleyen ileride 15 bin taneyi de engeller iyice kedi fare d├Âv├╝┼č├╝ gibi bi┼čey olacak, kuzey koreden fark─▒m─▒z kalacak m─▒ gelecek zamanlarda emin de─čilim.

deprem zaman─▒nda ├╝cretsiz vpn deste─či sunupda insanlar─▒n hayat─▒na dokunan protondan ne istediler onu da anlam─▒┼č de─čilim, sadece vpn de─čil t├╝m servisleri ├žal─▒┼čm─▒yor (mail, cloud vs)

1 Like

Yurdumuz insan─▒ ak─▒llanmad─▒k├ža, de─či┼čimden korktuk├ža bunlar─▒n ├žok daha fazlas─▒n─▒ ya┼čayaca─č─▒z maalesef.

1 Like

Bu konu son yan─▒ttan 30 g├╝n sonra otomatik olarak kapat─▒ld─▒. Yeni yan─▒tlara art─▒k izin verilmiyor.