[EndeavourOS][VirtualBox] Sanal makine kurarken uyarı alıyorum

Fotoğraftaki gibi, Windows 7 iso’sunu sanal makinede kurmaya çalıştığımda olmuyor. Bu hatayı veriyor. Aynı şeyi Windows 10’da da yapıyor, Windows XP’de de yapıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

VirtualBox kullanmıyorum o yüzden hata hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim ama belki de virt-manager’e geçme zamanın gelmiştir :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

ilk onu kullanmayı denedim opengpt önerdiği için, onda da anlayamadığım bir hata aldığım için vazgeçmiştim. yeniden kurayım şimdi, aynı hatayı alırsam fotoğrafı atabilirim :star_struck:

kolay gelsin, kılıcın keskin olsun. eğer benim aldığım hatayı alıyorsan QEMU/KVM yerine “QEMU/KVM User session” oluşturarak o hatadan kurtulabilirsin. ben hatayı çözmeye üşendiğimden bunu tercih etmiştim ve aylardır sanal makine kariyerime güle oynaya devam ediyorum : )

eğer sorunu çözemezsen fotoğraf yolla, bizler buradayız. :slight_smile:

2 Likes

Uygulama konteyneri olarak seçtim

Uygulama yoluna iso dosyasını verdim, kalan CPU ve bellek ayarlarını da verdikten sonra kurulumu tamamladım. Başlatmatuşuna bastığımda anlık olarak bu hatayı aldım, ekran görüntüsünü yakaladım. Anlık olarak belirdikten sonra gri rengine boğulup “Konuk çalışmıyor.” yazısı veriyor.

“qemu” paketini kurup baglantiyi QEMU/KVM olarak ayarlayin.

bağlantı seçeneğini bulamıyorum

Virt-manager progamindaki “dosya” menusunde.

2 Likes

evvvvet şimdi çalıştı çok teşekkür ediyorum :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

bu arada windowsu kullanırken hareket eden şeylerde kasma hissediyorum. eskiden windows üzerinde sanal mint kullanırken bu hissi yaşamamıştım. ekran kartını kullanamamasından dolayı falan olabilir mi? bunu nasıl düzeltiriz bir fikriniz var mıydı?

https://fedorapeople.org/groups/virt/virtio-win/direct-downloads/latest-virtio/virtio-win-guest-tools.exe
Bu driver’i kurun, duzelecektir.

1 Like

çok az miktarda azalması üzdü alternatif çözümler arayacağım yine de teşekkürşerrr