EndeavourOS + KDE Plasma

:penguin: EndeavourOS -
:desktop_computer: KDE Plasma -
:chocolate_bar: Plasma Panel-
:card_file_box: Dolphin -
:computer: Konsole -
:unicorn: Kora icon pack -

2 Likes

Wallpapers:

(mr salieri sends his regards)

1 Like

Elinize sa─čl─▒k, ├žok g├╝zel lakin baz─▒ tavsiyelerim var:

1- CPU/RAM kullan─▒m─▒ widgetlar─▒n─▒ panele ta┼č─▒yabilirsiniz. Ek olarak Colored Text g├Âr├╝nt├╝leme bi├žimi ile daha ho┼č duracakt─▒r.

2- Dock ekleyip uygulama simgelerini ona ta┼č─▒yabilirsiniz.

3- Paneldeki EndeavourOS logosunun etraf─▒ndaki beyazl─▒k pek uymam─▒┼č, ba┼čka bir simge koyabilirsiniz.

4- Window Tiling i├žin Bismuth kurabilirsiniz

5- Panelin boyunu bir t─▒k k├╝├ž├╝ltebilirsiniz.

Merhaba, tavsiyeleriniz ├žok ho┼č.

HyprlandÔÇÖdeki ho┼č CPU/RAM g├Âstergelerinin Plasma panele yerle┼čtirebilece─čim ho┼č alternatifini bulamad─▒m. ─░smi varsa veya github reposu varsa k─▒lavuzuna bak─▒p deneyebilirim. Sistem ├žekmecesinin yan─▒nda dursa fena olmazd─▒.

Dock kullanmay─▒ sevmiyorum, ├Âzellikle y├╝zen dockÔÇÖlar─▒ hi├ž sevmiyorum. O y├╝zden uygulama a├žmad─▒─č─▒mda bombo┼č duracak ┼čekilde ├╝st panele gelmelerini istedim. 2. Masa├╝st├╝ne ge├žti─čimde bo┼čal─▒yor, birincisinde aktif olanlar g├Âz├╝k├╝yor falan bu ┼čekilde daha ├žok seviyorum.

EndeavorOS logosu bana da yabanc─▒ hissettiriyor ger├žekten. G├╝zel ekleme yapm─▒┼čs─▒n─▒z.

Window tilingÔÇÖi hi├ž denemedim ├Ân yarg─▒lar─▒mdan dolay─▒. Bo┼č bir vaktim olursa dedi─činizi kesin deneyece─čim.

Panel boyunu WindowsÔÇÖta 48 pixelde kullan─▒yorum :smiley: EndeavourÔÇÖda 42 pixele d├╝┼č├╝rd├╝m, bir arkada┼č─▒m 36 pixele kadar d├╝┼č├╝rmemi istedi onu da denedim ama sevemedim. 40 pixelin alt─▒nda logolar ve punto ├Âl├žekleri dengesizle┼čiyor bence.

A├ž─▒klamalar i├žin te┼čekk├╝rler. Dock sevmiyorsan─▒z, simgeleri kald─▒r─▒p KRunner kullanabilirsiniz. E─čer al─▒┼č─▒rsan─▒z ger├žekten ├žok h─▒zl─▒ bir ┼čekilde uygulamalar─▒ bulabilirsiniz.