En sevdiiniz linux terminali nedir?

Eminmisiniz. Benim incelediim github sorular覺nda bir癟ok kullan覺c覺n覺n sonradan haberi oluyor. Birde kapatma 繹zellii bulunmamakta :

Gelitirici :

Bildiim kadar覺yla varsay覺lan olarak a癟覺k olmas覺na kar覺n kapatalamad覺覺 i癟in ikayetlerde var

nceki verdiim linkte kullan覺c覺lar bu sorunu 癟繹zmek i癟in kaynak kodundaki deerleri s覺f覺ra 癟ekmek zorunda kalm覺lard覺 :

1 Like

Kitty varsay覺lan olarak g羹ncelleme var diye bir bildirim at覺yor. Bu normalde internetle bir ii olmayan bir 癟ok programda olan, zaman kazand覺ran bir 繹zellik. Bu 繹zelliin a癟覺k oluu senin verilerini tehlikeye atm覺yor. 襤nternet varsa g羹ncelleme var m覺 yok mu diye kontrol ediliyor. Gelitiriciyi tan覺mam ama s繹yledii ey tamamen doru. Gayet iyi bir ilevi sadece internet balant覺s覺 kulland覺覺 i癟in 癟繹pe atmaya 癟al覺覺p insanlar覺 yanl覺 y繹nlendirmeye 癟al覺an birisiyle ben de pek uramazd覺m.

Program zaten a癟覺k kaynak. Kimsenin kimseden bir eyleri izinsiz yapt覺覺 yok.

3 Likes

Anlad覺m. Ben g羹ncelleme bildirimi almam覺t覺m ama Kitty 癟ok uzun vaadede kullanmad覺覺m i癟in olsa gerek. Dediinize kat覺l覺yorum g羹zel bir 繹zellik lakin bunun D繹k羹mantasyonda bildirilmesi ve kapat覺p a癟ma hakk覺m覺z olmas覺 g繹r羹羹ndeyim. Sonu癟ta herkes kaynak kodlar覺n覺 incelemiyor. Bu y羹zden s覺rf a癟覺k kaynak olduuna g羹venip verilerini kapt覺ran kullan覺c覺lar mevcut.Kitty bir癟ok kii taraf覺ndan gelitirildii ve Hyprland varsay覺lan terminali olduu i癟in hacklenme gibi bir olas覺l覺k pek mevcut deil. Lakin kapatma ve a癟ma 繹zellii bulunma kanaatindeyim. Ve indirdiimizde balang覺癟ta sormas覺 d羹羹ncesindeyin sonu癟 itibariyle herkes kullanmak isteyecek anlam覺na gelmiyor. Baz覺lar覺 g羹ncellemelerini otomatie balay覺p kullanabiliyor. Bu gibi kullan覺c覺lar覺n bildirim yemeleri houna gitmeyebilir :slightly_smiling_face:

1 Like

Uzun s羹redir pc sahibi deilim ama kulland覺覺m s覺ralar arka plana fotoraf ekleyebildiimiz bir terminal vard覺. O houma gitmiti, ismini hat覺rlam覺yorum :slight_smile:

1 Like

Bu arg羹man覺n覺z kittynin t羹m 繹zelliklerini indirirken sormas覺 gerektii anlam覺na geliyor.
Otomatik g羹ncelleme bildirimleri g繹ndereceiz, uygun mudur?
Terminalinizdeki yaz覺lar soldan saa doru gidecek, uygun mudur?
Terminalinizde varsay覺lan klavye d羹zeninizi kullanaca覺z, uygun mudur?

Hangi 繹zelliin sorulmas覺 gerektiini ve hangilerinin sorulmas覺n覺n 繹nemsiz olduunu belirlemek biraz zor olabilir. Bahsetmek istediim eyi anlam覺s覺n覺zd覺r.

Konfig羹rasyon dosyas覺nda allow_remote_control no gibi bir ey yaz覺l覺nca o otomatik update muhabbetinin kapand覺覺n覺 hat覺rl覺yorum.

2 Likes

Doru diyorsunuz o a癟覺dan bakarsak zor olabilir. Eer konfigurasyondan kapat覺labiliyorsa o zaman s覺k覺nt覺 yok. Lakin o zaman neden direk kaynak kodlar覺ndan if else ve dier fonksiyonlardaki deerleri s覺f覺ra indiren kullan覺c覺lar var ?

1 Like

Zaten cevap veren gelitirici de adama o y羹zden k覺z覺yor, sa癟ma sapan eyler yapt覺覺 i癟in.

2 Likes

baktim da 3 yildir guncelleme almiyor uygulama.