En Sevdi─činiz Geleneksel Roguelike Oyunu Ne?

en sevdi─činiz geleneksel roguelike ne(rogue,hacknet benzeri)

1 Like

Merhaba dostum foruma ho┼č geldin. :slight_smile: Ba┼čl─▒klar─▒ biraz daha ├Âzenli atarsak iyi olur. Ayr─▒ca senin cevab─▒n ne bu konuda? Belki kendin ├Âzenli bir cevap haz─▒rlayabilirsen di─čerlerinden de benzerini bekleyebilirsin.

Ben geleneksel roguelike oyunlar─▒ pek oynamad─▒m ama modern olanlardan favorilerim Slay the Spire, Dead Cells ve Hades.

1 Like

Tavsiyeniz i├žin te┼čekk├╝rler,daha dikkatli yazmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m.Benim favori roguelikeÔÇÖ─▒ma gelirsek.Benim favorim infra arcana,rogue ve tales of majÔÇÖeyal.ayr─▒ca ┼ču konuda bilgilendirme yapay─▒m.hades ve dead cells roguelike de─čil rogue-liteÔÇÖd─▒r.

1 Like

Merhabalar,
Roguelike kategorisinde say─▒l─▒p say─▒lmad─▒─č─▒ndan pek emin olmamak ile beraber; Darkest Dungeon diyece─čim.
M├╝zikleriyle ambiyans─▒yla ├žok al─▒┼čmad─▒─č─▒m oynay─▒┼č tarz─▒yla beni ├žok etkilemi┼čti. Belki bir ┼čans vermek istersiniz :slight_smile: .

1 Like

├ľneriniz i├žin te┼čekk├╝rler.Bildi─čim kadar─▒yla darkest dungeon da roguelike kategorisine giriyor Fakat geleneksel roguelike t├╝r├╝ne girmiyor.Geleneksel roguelike,genelde turn based sava┼č sistemi ve dungeon crawler tarz─▒yla ├Âne ├ž─▒kan oyunlara denilir.Bu t├╝r├╝n en ├╝nl├╝ ├Ârnekleri rogue,hacknet,tales of maÔÇÖeyalÔÇÖd─▒r.e─čer bu t├╝r hakk─▒nda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsan─▒z redditteki r/roguelikes subredditine bakabilir ya da roguebasinÔÇÖe g├Âz atabilirsiniz.E─čer bu oyunlar hakk─▒nda yeterli bilgi edindiyseniz size birka├ž tavsiyem olucak.

Rogue:

Tales of MajÔÇÖeyal:Download | Tales of Maj'Eyal and T-Engine4

Dead Cells ve Hades.

├ťzg├╝n├╝m bunlar roguelike de─čil rogue-lite oyunlar.

Bu tarza benzer olup ├╝zerine de bir ┼čeyler eklemi┼č oldu─ču i├žin Sifu diyorum.

┼čuan hades ger├žekten ├žok g├╝zel diyaloglar e┼čli─činde seni s─▒kmadan oyunda tutmay─▒ ba┼čar─▒yor.

Niye kimse Pixel Dungeon demedi anlamad─▒m :smiley:

Roguelike sevmiyorum ama Roguelite en sevdi─čim t├╝r olabilirÔÇŽ

Bu konu son yan─▒ttan 60 g├╝n sonra otomatik olarak kapat─▒ld─▒. Yeni yan─▒tlara art─▒k izin verilmiyor.