En Güvenli ve Hızlı Tarayıcı için öneri

Arkadaşlar hızlı ve güvenli; pc ve mobilde de bulunan bir tarayıcı önerisinde bulunur musunuz?

Genel olarak firefox kullanıyorum. Hız konusunda pek memnun değilim. Brave’i araştırmalar icin vs. severek kullanıyorum ama kişisel bilgi gerektiren sitelere girişte pek güvenesim gelmiyor. Sebebi ise Brave Kalkanların veri toplayip toplamadigi hakkında bilgim yok. Açıklayabilirseniz çok memnun olurum.

İyi forumlar.

Firefox ve Brave’i öneririm sebepleri ise;

• Açık kaynak ve özgür yazılım
  • Veri toplamıyor gizliliğe önem veriyor
  • Chrome, Opera, Edge, Vivaldi ve bir çok tarayıcıdan daha güvenliler.
  • Firefox reklam engellemeden en üstün tarayıcı ve eklentiler konusunda da daha üstün
1 Like

Benim önerim Firefox olacak ama Firefox default olarak senin mahremiyetine önem verecek şekilde gelmiyor.

About:config ayarlarını yapman ve eklentilerle ayarlaman gerekiyor. Bunlarla uğraşmak istemiyorum direkt indirip kullanmak istiyorum diyorsan benim tavsiyem yine firefox tabanlı olarak Librewolf olacaktır.

Chromium tabanlı tarayıcı olarak Brave önermedim çünkü kaynak tüketimi çok ve gereksi özellikleri var bana kalırsa.

2 Likes

Firefox ayarları nasıl yapılıyor?

ve

2 Likes

Mobil için geçerli mi? Hafif hızlı ve güvenilir birşey arıyorum.

Dediklerimin bir kısmını mobil firefox’ta da yapabilirsin ama çoğu şeye yine erişemezsin örneğin about:config kısmı mobil firefox’ta kapalı fakat iceraven ile hem configleri düzenleyebilir hem de neredeyse tüm eklentileri kurabilirsin.

İceraven Gizlilik konusunda sorun olmaz değil mi?

iceraven eğer github sayfasına baktıysan bir firefox forkudur ve normal firefox’ta yapamadığın çoğu şeyi yapmana izin verir bu sayede gizliliğini çok daha arttırabilirsin.