Elimi inanılmaz rahatlatan Gnome Masaüstüsüm

Atacak başka bir yerim olmadığında dolayı burada paylaşıyorum :smiley: Günlük ihtiyacımı ve iş yaparken elimi Windows’a göre inanılmaz hızlandırıyor. Orjinalinden çok farklı değil ama olsun.
:penguin: Dağıtım - Arch Linux x64
:desktop_computer: Masaüstü Ortamı - Gnome
:computer: Terminal - Gnome Terminal

Terminalde sistem özelliklerini gösteren betiği kendi ellerim ile yazdım, aslında gerine gerine onu göstermek istiyormuşum gibi düşünebilirsiniz :stuck_out_tongue:

6 Likes

Digimon duvar kağıdı ve masaüstü gerçekten harika gözüküyor.

1 Like

Eğer animeleri İngilizce izliyorsan veya türkçe İngilizce önemsemiyorsan ani-cli aracını öneririm

Komut satırından kolayca mpv veya vlc yardımıyla reklamsız gui siz hızlı bir şekilde anime izleyebilirsin.

1 Like

Çocukluğumu mahvetti bu anime :smiley: O yüzden hiç unutmamak adına duvar kağıdı yaptım.

Öneri için teşekkür ederim, ani-cli’yi Redditte görmüştüm çok önceleri ancak o da Gogoanime gibi Websitelerinden scrap ettiği için kalite inanılmaz düşüyor. MKV formatlı dosyaları malum kanallardan edinip Google Drive’a atıp oradan rclone ve Plex marifeti ile açmak daha pratik geliyor.

Ben kullandığımda 1080p donma kasma flicker olmadan izleyebiliyordum. Ekran kartı eski olduğu ve driverda sıkıntı olduğu için nouveau kullanıyorum. Bu yüzden webden video vb. İzlediğimde çok flicker oluyo ama bende ani-cli da olmadı.

Kalite değiştirme ayarı da var belki değiştirebilirsin.

1 Like

Aynen buna alıştıktan sonra windowsu kullanamamaya başladım

2 Likes

Gnome pencere yöneticisi olarak Mutter kullanmıyor mu ?
Gnome diye pencere yöneticisi var mı ?

1 Like

Masaüstü ortamı diye değiştirmek lazım onu haha :smile:

1 Like

LoL oynayan bir linux kullanıcısı şaşırdım gerçekten

Ellerinizi çok seviyorsunuz sanırım :smile:

selamlar! masaüstü cok güzel görünüyor. eğer made in abyss seviyorsanız -türkiyede maalesef cok hayran bulunmuyor- discorddaki kücük toplulugumuza katılmayı düsünür müydünüz :raised_hands: