E-kitap Okucu Almak Mant覺kl覺 m覺?

Ge癟enlerde tabletim iflas etti. Fotokopi fiyatlar覺na bak覺nca da ok oluyorum, sayfa ba覺na bir lira 癟ok. Bilgisayardan ya da telefondan okumak da rahat olmuyor. Bazen okumam gereken alt覺 y羹zer sayfal覺k dok羹mantasyonlar覺m vs. oluyor, bilgisayarda onlar覺 okumak zor.

E-kitap okuyucusu kullanan var m覺? Sizce ie yarar m覺? 7.8 inch almay覺 d羹羹n羹yorum, yeterli mi?

Daha 繹nce Kindle覺n arkadan ayd覺nlatmas覺z en giri seviyesi versiyonundan kulland覺m. 襤癟ine gerek elektronik kitap gerek de dier formatlarda eyler okumama izin veriyordu. Elbette tercih meselesi ama gerek metroda giderken gerek de g羹n i癟inde zaman覺m olduunda a癟覺p 3-5 sayfa bir ey okumak 癟ok kolay oluyor. Hafif, arj覺 uzun gidiyor ve olduk癟a faydal覺 bir ara癟. Fiyat覺 imdi nas覺ld覺r, ka癟a sat覺l覺yor bilmiyorum. Ama 2016/17 civarlar覺nda 200-300 TL aras覺 bir eye alm覺t覺m.

O d繹nem i癟in alternatifi olarak giri seviyesi bir iPad al覺p 繹yle kullanabilirim diye d羹羹nm羹t羹m. Belki sizin akl覺n覺za da bu gelmitir. G繹z羹 daha az/fazla yoruyor ve arj覺 az/癟ok gidiyor noktas覺nda ayr覺覺yorlar genel olarak.

4 Likes

Bende yeni nesil Kindle Paperwhite var ve kitap okumak i癟in 癟ok ideal olduunu d羹羹n羹yorum. O kadar ki, art覺k bas覺l覺 kitap okumaktan daha fazla keyif veriyor bana. E-ink ekran, normal tabletlere g繹re, hem daha az enerji harc覺yor, hem de g繹z羹m羹 daha az yoruyor.

Yaln覺z se癟im yaparken dikkate alman覺z gereken bir ey var eer pdf okuyacaksan覺z. Kindle pdf dosyalar覺n覺 sorunsuz a癟abiliyor a癟mas覺na, ama e-kitaplara g繹re sunduu deneyim biraz daha k覺s覺tl覺. 繹yle ki:
E-kitap dosyalar覺 temelde metin dosyas覺 olduu i癟in yaz覺 tipini b羹y羹t羹p k羹癟羹ltt羹羹n羹zde sayfalar kay覺yor ve yine aynen okumaya devam ediyorsunuz. Pdf dosyas覺nda ise metni b羹y羹tmek istediimizde, al覺覺k olduumuz gibi zoom yap覺yor. yle olunca da sayfay覺 saa sola kayd覺rmak deneyimi biraz baltal覺yor bana g繹re. Normal tabletteki gibi rahat olmuyor. Belki bir癟ok kii sorun etmez ama ben pdfleri yine bilgisayarda okumay覺 tercih ediyorum.

4 Likes

Kobonun arkadan ayd覺nlatmal覺 bir cihaz覺n覺 kullanm覺t覺m. Eer okuduunuz d繹k羹manlar覺n formatlar覺 destekleniyorsa kesinlikle 繹neririm.

Ben paraya ihtiyac覺m olduu i癟in, satt覺m. Sonra hep almak istedim ama daha alamad覺m. Biraz elim rahatlasa alaca覺m bir e-kitap okuyucu

2 Likes

2 y覺ld覺r Kindle Oasis 10th kullan覺yorum. zellikle 癟ok fazla seyahat yap覺yorsan覺z ve yan覺n覺zda yer olmuyorsa kitap okumay覺 seviyorsan覺z, arad覺覺n覺z kitaplar T羹rkiyede yoksa ve PDFlerden kitap okuyorsan覺z, bence 癟ok iyi bir se癟enek. antaya laptopun yan覺na at覺yorsunuz, kitaplar bittiinde telefonumu Kindlea bal覺yorum ve yeni kitaplar覺 kopyal覺yorum. Eer bulduunuz kitap desteklenmiyorsa, Calibre 羹zerinden d繹n羹t羹rebilirsiniz. Ortalama 3 hafta arja takmadan kullanabiliyorum.

4 Likes