Dns Yönlendirici Önerileriniz?

Quad9 kullanıyorum. Uzun süredir bir sorun yaşamadım. Kullanıcı mahremiyetini ön planda tuttuğunu iddia ediyor.

Quad9 Or Mullvad >

2 Likes

Adguardın sunmuş olduğu bilinen DNS servis sağlayıcı listesi. Yok yok listede. :grinning:

3 Likes

NextDNS oldukça güzel bir deneyin.

4 Likes

NextDNS kullanmanı öneririm.

3 Likes

Ben ne yazık ki google ın dns bazen de cloudflare ın kini kullanıyorum. Bu posttan dolayı biraz araştırdım.
Quad9 bana biraz daha iyi gibi geldi.

1 Like

NextDNS (kişisel cihaz için HaGeZi Multi Pro++ listesi ile)
modeme kurmayı bile düşünüyorum (HaGeZi Multi Light listesi ile)

Çok güzel bir noktaya temas ettiniz. Acaba konu sahibi (@Alp-D) AdGuard Home kullanarak cihaz genelinde hem reklam engelleme hem de tüm DNS isteklerini belirlediği DNS servis sağlayıcısına (sağlayıcıları da olur) yönlendirmeyi düşünür mü? İsterseniz bunu bir docker container’ına da kurabiliyorsunuz. DOH/DOT/Dcrypt ve DNSSEC desteği temel olarak da mevcut üstelik.

2 Likes

GitHub - AdguardTeam/AdGuardHome: Network-wide ads & trackers blocking DNS server biraz inceledim gayet iyi. Bu konuyla ilgili bir rehber hazırlaman faydalı olabilir.

Bir çok şey denedim en iyi deneyimi NextDNS’de buldum.

1 Like

DNSForge de deneyebilirsiniz.

Cloudflare! :smile:

Şaka şaka, ben genelde Quad9 veya Adguard kullanıyorum. Bir aralar NextDNS kullanıyordum o da fena değildi. Bir ara kendim barındırdığım PiHole’um da vardı. Hepsi güzel seçenekler, artıları eksileri var ve ne amaçla kullanmak istediğinize bağlı.