­čç»­čçÁ Dinledi─čim Japonlar

Son g├╝nlerde :jp: Japonyaya olan sevgim tamamen geri d├Ând├╝. Ve bug├╝n :jp: Dinledi─čim JaponlarÔÇÖ─▒ kaleme al─▒yorum.

:jp: K─▒sa Bilgi

Bu liste ilk akl─▒ma gelen s─▒raya g├Âre yap─▒yorum. Ayr─▒ca, liste daha ├žok grup a─č─▒l─▒kl─▒ oldu─čununda ger├že─čini unutmay─▒n─▒z.

:jp: LilÔÇÖB (Japon Olan)

Bu grubun isminde bir problem var maalesef. Amerikal─▒ koku┼čmu┼č RAPÔÇÖ├ži ile ├žak─▒┼č─▒yor. ─░ki k─▒z taraf─▒ndan y├Ânetilen bir JPOP t├╝r├╝yle m├╝zik yapmaktad─▒rlar. Ben bunlar─▒ Tsunaida te ŃÇÄŃüĄŃü¬ŃüäŃüáŃÇĆ ┼čark─▒lar─▒yla tan─▒d─▒m. Sonra d├╝n LilÔÇÖP Best adl─▒ alb├╝m├╝nde daha fazla ┼čark─▒lar─▒n─▒ dinleyerek daha ├žok sevmeye ba┼člad─▒m. ─░sim y├╝z├╝nden ├žok ├Âne ├ž─▒kam─▒yorlar. Bence LilÔÇÖP olmalar─▒ daha yararlar─▒na diyebilirim.

LilÔÇÖB ekibinden bahsedecek olursam, POP k─▒s─▒mlar─▒n─▒ Mie s├Âylerken, RAP k─▒s─▒mlar─▒n─▒ysa Aila s├Âylemektedir. Bu ikili 2007 y─▒l─▒ndan beri aktif bir ┼čekilde Defstar Records, Inc. ├žat─▒s─▒ alt─▒nda m├╝zik ├╝retiyorlar.

:jp: Nogizaka46

Bunlar idol. 46 kad─▒n tek bir yerde. Burada kavga ├ž─▒kmamas─▒na ┼ča┼č─▒r─▒yorum. ┼×aka bir yana bunlar JPOP t├╝r├╝nde ┼čark─▒lar yap─▒yorlar. Ben idol grubunu, Inochi wa Utsukushii ŃÇÄňĹŻŃü»šżÄŃüŚŃüäŃÇĆ ┼čark─▒s─▒yla tan─▒d─▒m. Dinledikten sonra grubu sevmeye ba┼člad─▒m. Daha ge├žen g├╝n, ChatGPT sayesinde ├Â─črendim. Yak─▒n zamanda bunlar─▒n ┼čark─▒lar─▒n─▒ daha fazla ke┼čfedece─čim, o kesin. Japonlar─▒n bunlar─▒ neden sevdiklerini ┼čimdi daha iyi anl─▒yorum? Ah ┼ču k├Ât├╝ ├Ân yarg─▒lar─▒m yok mu?

Nogizaka46 ekibinden k─▒saca bahsedece─čim. ─░simlerini tek tek yaz─▒p sizi s─▒kmayaca─č─▒m merak etmeyin. 2011 y─▒l─▒ndan beri, Sony Music Entertainment (Japan) Inc. ┼čirketi ├žat─▒s─▒ndan m├╝zik ├╝retiyorlar. Synchronicity adl─▒ mini alb├╝m 18 milyon CD kopys─▒ satmay─▒ ba┼čarm─▒┼člar. Garip bir ├╝lkesin :jp: Japonya.

:jp: NiziU

Bu grubu san─▒r─▒m daha fazla sevmeye ba┼člad─▒m. Sebebi, enerji dolu ┼čark─▒lar─▒yla olsa gerek. Bunlarda hem KPOP ve hemde JPOP t├╝r├╝n├╝ yap─▒yorlar. Bunlar─▒ Make You Happy ┼čark─▒s─▒yla tan─▒d─▒m. ─░lk dinledi─čim zaman, kendi kendime Ayhan, ÔÇťArap esintisi olan ┼čark─▒lar yerine b├Âyle hayat─▒na olumlu anlamda enerjiler katanlar─▒ tercih etmelisin.ÔÇŁ diye s├Âylendim. Onun d─▒┼č─▒nda o ┼čark─▒n─▒n oldu─ču alb├╝m├╝ dinledim ve ├žok sevimli i┼člere sahipler. Onu da demeden ge├žemeyece─čim. He son olarak ChatGPTÔÇÖye ŃüéŃéŐŃüîŃüĘŃüć (Arigatou).

NiziU her ne kadar :kr: Kore temelli olsa bile haklar─▒n─▒ yiyemeyece─čim. Gruptakiler; Nina, Mako, Ayaka, Miihi, Rima, Maya, Mayuka, Rio ve RikuÔÇÖdur. 2020 y─▒l─▒nda kurulmu┼člar. Evet, bunlarda Sony Music Entertainment (Japan) Inc. ├žat─▒s─▒ndalar.

:jp: Kenshi Yonezu

Bu yaz─▒daki tek erkek. Kendisi JPOP t├╝r├╝ yap─▒yor. G├╝zel i┼člere imza atmaktad─▒r. Yapt─▒─č─▒ ┼čark─▒lar─▒n─▒ seviyorum hatta Lemon ┼čark─▒s─▒n─▒ zaman─▒nda cover yapacak kadar ileri gittim diyebilirim. Sonra ba┼čka ┼čark─▒lar─▒n─▒ ke┼čfettim ChatGPT sayesinde. Bunun d─▒┼č─▒nda, sadece cover i├žin kurban etti─čimi fark ettim ┼čimdi. Adam─▒n hakk─▒n─▒ yememem laz─▒m ama ne yapay─▒m? Yukar─▒daki g├╝zel seslere bak─▒nca, bunu dinlemiyorum fazla. ─░┼čin ┼čakas─▒ biÔÇÖyana, adam iyi.

Kenshi Yonezu 2009 y─▒l─▒ndan beri aktif. Hachi ad─▒nda Vocaloid s├╝r├╝m├╝ varm─▒┼č. Adam bir ├žok yerde i┼č bulmu┼č. K─▒skand─▒m ne yalan s├Âyleyece─čim? Ke┼čke bende en az onun kadar kaliteli i┼člere ve b├╝y├╝k oynayabilsem, ya┼č 30 oldu. Bu saatten sonra yapmak ne kadar m├╝mk├╝n onu bilmiyorum? Fakat, emin oldu─čum bir ┼čey var. Son pi┼čmanl─▒klar─▒n hi├ž kimseye faydas─▒ olmad─▒─č─▒.

:jp: Kaynak├ža

:jp: Bilgilendirme

2 Likes

Benim ├Ânerilerim Yoasobi. ┼×uan Idol par├žas─▒ ile ├╝nlenmi┼č olsa da par├žalar─▒ muhte┼čem.

9mm Parabellum Bullet, UPLIFT SPICE gruplar─▒n─▒ ve AdoÔÇÖyu ├Âneririm. Ayr─▒ca EvangelionÔÇÖun ostÔÇÖsinde de g├╝zel Japonca ┼čark─▒lar var (You are the only one, tsubasa wo kudasai vs.)

Bunlar─▒ da dinleyece─čim. Te┼čekk├╝r ederim.

├ľnerilerini ├žok be─čendim. ^^

1 Like