DevOps Mühendisliğine Geçiş Hakkında

Dostlar herkese selam. Ben Tuna. Bir yazılım şirketinde full stack developer olarak çalışıyorum. Şuan çalıştığım alanda pek mutlu olmadığım için DevOps tarafına kaymak istiyorum. Hali hazırda AWS, docker, kubernetes toollarını kullanıyorum, öğrenme aşamasındayım da aynı zamanda. Sistem bilgisi konusunda da Linux ile haşır neşir olduğum için büyük bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Soruma gelecek olursam, konu hakkında bilgisi olan dostlarım varsa, faydalandığınız kaynakları paylaşabilir misiniz?

Merhaba DevOps çalışırken CKA ve AWS DevOps sertifikalarına çalışarak öğreniyordum. Dumplarda ki konulara bakıyordum. r/DevOps çok iyi bir kaynak olmuştu. Görsel ve işitsel içerik olarak ise Coursera üzerinde IBM ve AWS “Financial aid” talep edebilirsiniz. Genelde kabul ediliyor, çok iyi kaynaklar.

2 Likes

Değerli cevabın için çok teşekkür ederim hocam. AWS sertifikalarına hazırlanıyorum. Öncelikli hedefi solution architect associate. Reddit forumlarını çok aktif kullanan birisi olmasam da bahsettiğiniz subreddite mutlaka bakacağım. Bu coursera önerisi de çok iyi oldu benim için. Çok teşekkür ederim hocam.

Son olarak bir şey sormak istiyorum. CloudGuru hakkında bir fikriniz var mı?

Birkaç eğitimi izlemiştim. Konu anlatımı akıcıydı ve daha çok sandbox üzerine kuruluyordu diye biliyorum. AWS ve GCP vardı.

1 Like

Çok teşekkür ederim hocam, zaman ayırıp cevap verdiğiniz için.