DDOS Saldırısı Hakkında

Dostlar dün gece 1:30’dan beri DDOS saldırısı yapılıyor. Normalde bunkerweb kullanıyorduk onu çökertti.

Sonra Gcore denedik ve toplam 1.5 saatte GCore verilerine göre 400 GB DDOS yedik.

Cloudflare’i normalde kullanmayın dediğimi biliyorsunuz ama zorlandık. Şimdi geçici olarak Cloudflare kullanıyoruz. Daha 10 dakika olmadı açalı aşağıdaki gelen request sayısına bakabilirsiniz:

Şu an net bir kararımız yok ne kullanacağımız yönünde ama ilerleyen saatlerde açıklama yapacağım.

Son durum:

Cloudflare tarafında da 15 milyon istek geldi gözüküyor. Şu an kesildi gibi. Sunucu tarafında da saçma sorunlar yaşadık. Düzelttik ama bakalım. Umarım bu dakikadan sonra sorunsuz kullanacağız.

22 Likes

Ya ne kadar işsizler var. Şaka gibi. Tek yaptıkları boş yapmak. Bunların hayatı falanda yok herhalde.

12 Likes

Ne kadar boş insanlar…
insanların eğlenmesini, eğlenerek zaman geçirmesini veyahut birşeyler öğrenmesini engelleyerek zevk alıyorlar sanırım

9 Likes

Geçmiş olsun, umarım DDoS saldırıları kısa bir süre sonra kesilir. İnsanların birbirleriyle bilgi paylaşımı yaptığı bir foruma kim neden bulaşır anlamıyorum. Umarım olaylar durulduktan sonra cloudflare dışında güzel bir alternatif bulunabilir.

Yani emin olun bunu biz sizden daha fazla istedik fakat sadece 1 saat içinde 6,678,302 farklı kötü request aldık. Elimizde olsa bütçemizle bir çözüme giderdik.

1 Like

bir de cloudflare çöküyormuş .d
şaka bi yana sonsuza kadar sürecek değil ya, eninde sonunda bunu yapan vazgeçecek

1 Like

image

Bırakmıyor arkadaş. İşin sıkıntılı yanı aynı saldırıyı başka bir platform kullanarak alsak belki sadece 1 gün içerisinde onlarca dolar ödemek zorunda kalacağız. Galiba istemesek de zorunlu olarak kullanacağız gibi…

4 Likes

IPV4/6 adresinizi halen bildiği için domain yerine direk IP üzerinden bazı saldırılar yapmaya çalışıyor olabilir. Bunu Mutual-Authentication özelliği ile çözebilirsiniz. IP adresiniz bilinse dahi Cloudlfare’den geçip gelmeyen hiçbir istek size ulaşamaz. Siz Cloudflareyi kendi sertifikası ile doğruluyorsunuz o da sizi kendi sertifikanız ile doğruluyor. Dolayısıyla Spoof yapma imkanları da kalmıyor. Siz sadece 5-10 IP ile muhattap oluyorsunuz. TCP 3-Way Handshake dahi yapamıyorlar sizinle. Kaldı ki HTTP/S isteği göndersinler :innocent:

3 Likes

Şu an ana makinenin ipsi Cloudflare dışındaki adreslere kapalı zaten.

2 Likes

IP adresimizi değiştirdiğimiz gibi, firewall temelinde Cloudflare dışında hiç bir istek almıyoruz, Makina ile Cloudflare’de, Cloudflare Origin Cer ile konuşuyor, tek saldırı yüzeyleri https kalıyor. O noktada da sırtımızı CF’e dayadık :stuck_out_tongue:

1 Like

Geçmiş olsun ya. Çok kötü bir an. Bende forumdan IP ban mı yedim diye korkttum.

Gereksiz insanlar ve gereksiz egoları. Geçmiş olsun.

Sorunlu varlıklar. Lan daha dün çıkmış siteden ne istiyorsun.

5 Likes

@linux Kendini bir şey zannediyor abisi :3

4 Likes

küfür yemek hoşuna gidiyor sanırım

1 Like

Son olan olaylarla ilgili açıklamamız:
It’s always DNS.
It’s always ipv6.

2 Likes

Bir insanin oturup saatlerce internetteki sitenin tekini cokertme cabasini anlayamiyorum; ne issiz, salak insanlar var.
Unutma @yusufipek bad press is good press.

4 Likes

Öncelikle hayırlı olsun forum siteniz. Sizi uzun zamandır takip ediyordum. Çok güzel bir yer.
Dünden beri de sürekli girmeye çalışıyorum ama olmuyordu.

2 Likes

Kali kirma vakti geldi .d Ayricada çok gecmiş olsun umarım birdaha ddos saldırıları olmaz.