DaVinci Resolve OpenGL hatas覺

Intel簧 Pentium簧 CPU G2020T @ 2.50GHz

ekran kart覺m yok Pentium ilemci ile kullanman覺n bir yolu varm覺
Ekran g繹r羹nt羹s羹 2023-10-31 065434

Kullanman覺n pek bir yolu yok.
Davinci 癟ok 羹st羹n bir pc gerektiriyor.

En az 16 gb ram, i7 cpu, ve cuda 11 destekleyen bir ekran kart覺 gerekiyormu. (cpu nun neslini belirtmemiler ama en az 7.nesil gerekiyor gibi)

Bu minimumlar fazla abart覺lm覺 geldi bana. i5-4460 ve 8 GB RAM ile de kullanabiliyordum. Tabii g羹n羹n sonunda 16 GB RAM ve iyi bir VRAMinin olmas覺 繹nemli. Yapt覺覺n kurguya bal覺 olarak VRAM 癟ok 繹nemli olabiliyor 繹zellikle.

襤nternette b繹yle yaz覺yordu. Ama hardware spesific olduu i癟in minimum cuda 11 gerekiyor. Rami ge癟tim Apu pentium ile olacak gibi deil.

Windows otomatik olarak driverlar覺 normalde y羹kl羹yor. Fakat ayg覺t y繹neticisinden bir kez daha kontrol edebilir misiniz? Gerek CPU 繹zelinde bir sorun g繹r羹n羹yor mu gerek de tan覺mlanmam覺 dier ayg覺tlar mevcut mu diye. Bunun haricinde Sistem > Ekran > Grafikler yolunu izleyerek uygulamay覺 eklemeyi veya mevcutsa se癟eneklerden 繹n tan覺ml覺 ekran kart覺n覺 deitirmeyi deneyebilir misiniz? Harici bir ekran kart覺n覺z olmad覺覺 i癟in G羹癟 Tasarrufu ve Y羹ksek Performans ayn覺 GPUya atanm覺 olacakt覺r ama belki program覺n g繹rmesi a癟覺s覺ndan faydal覺 olur.

Eer t羹m bunlar覺 yapt覺ktan sonra gene sorun devam ediyor ise benim akl覺ma bakaca bir 癟繹z羹m gelmiyor. Belki driver覺 temiz bir ekilde kald覺r覺p tekrar kurmak olabilir ama entegre grafik olduundan 癟ok bir fark yarataca覺n覺 d羹羹nm羹yorum.

1 Like