Custom Rom Kurulan Telefonun Dahili Depolama Sorunu

Arkadaşlar elimde eski bir telefon var (Lenovo a5000) Buna resurrection remix kurdum fakat ne olduysa sd karta bağımlı oldu. Sd kart varken hiçbir sorun yok. Bluetooth ile gelen dosyaları, tarayıcıdan inen dosyaları sorunsuz bir şekilde alıyorum. Ama iş sd kartı çıkarmaya gelince bunların hiçbirini yapamamaktayım. Belki çözüm olur bir şeyi yanlış yapmışımdır diyerek tekrar stock rom, root, recovery, wipe ve kurulum işlemi yaptım sonuç gene aynı. Dosya yöneticisine baktığım zaman mesela download klasörü göremiyorum. Sadece android data ve obb klasörü var. Kendim download oluşturup tarayıcıdan indirme yapmayı denedim gene olmadı.

Dahili depolama alanım bozuk değil, emmc arızası yok baştan diyeyim. Çünkü stock romda çalışıyor normal şekilde. Çözümünü bilen var mı sd kartsız kullanmak istiyorum ihtiyarı çünkü.

telefonun alanında mı sorun var? hiç birşey indiremiyorum kuramıyorum vs diyorsun

Aurora’dan falan uygulama kurabiliyorum. İş tarayıcıdan indirmeye ya da bluetooth’dan dosya alışverişine geldiğinde sorun başlıyor

TWRP veya hangi recovery kullanıyorsan internal storage kısmını mount etmen gerekebilir. Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ama görmeme sebebi muhtemelen mount edilmemiş olmasıdır diye düşünüyorum.

Sd karti dahili depolama olarak bicimlendiriyor olabilir. Sd kart’i takmadan kurulum yapin.

Twrp’deki mount’lar sadece tek seferlik olur ve sadece twrp icin gecerlidir.

ben bu şekilde kullanıyorum sd kartı, geliştirici seçeneklerinde harici birime uygulama yüklemeyi zorla seçeneğini aktif ettiğim zaman sd karta kuruyor uygulamaları vs ama dahili depolama alanına da geri taşıyabiliyorum. bu seçeneği kapattığım zaman herhangi bir sorun olmuyor ikisi birlikte sorunsuz çalışıyor

Tamadır pes ediyorum. Bu lanet telefon için daha önce de konu açmıştım ve o konuda neden olduğunu anlamadığım rastgele ortaya çıkan bir sorunum vardı. Ayarlarda bir yere girmeye çalışırken ayarlar durdu deyip atıyordu. Biraz uğraştım gene bu sorun çıktı artık uğraşma hevesi falan kalmadı. Stok android 5 kuracağım gittiği yere kadar gitsin bıktım çünkü. Uğraştığın da bir işe yaramıyor zaten.