Custom Rom Hafıza Sorunu

Merhabalar telefonumda çıkan sorundan sonra pixelexprince 12+ edition kurmuştum.Bu gün telefonun depolama kısmini açınca telefonumun 16gb hafıza olarak gozuktugunu gördüm (normalde 64gb).Galiba twrpde bir yanlışlık yaptım ondan oldu tam emin değilim.

Twrpden format data yapıp tekrar sistemi açıp bakın.

1 Like

Hocam ya telefonda root yok twrp Rom kurduktan sonra otomatik siliniyor.Telefonun içinde pixelexprince recovery var ordan yapsam işe yararmı (yaramaz bence ama yinede sorayım dedim)

Anladığım kadarıyla romun kendi recovery sini kullanıyorsunuz.Oradan format data yapmayı deneyebilirsiniz

Cihaza LLF yani düşük seviye fotmat atman sorununu çözebilir. Bu format türünü kullanırken doğru yazılımı bulmaya dikkat et ve işlemi yarıda kesme, geri döndürülemez sorunlara neden olabilir.

Bu yöntem ile teknik servislerin tamir olmaz dediği harddsik ve usb bellek kurtardım.

1 Like

Hocam sağolasın root olmadığı için twrpyi yeniden kurup ordan pixelexperienceni yeniden kurdum düzeldi.Dün telefonum brick olmuştu ve acele yeniden pixelexperience kurdum bi şekil.Doğru düzgün wipe ve format data yapmadığım için böyle olmuş.Çok teşşekürler hallettim artık 64GB olarak gözüküyor

1 Like