Custom recovery kurduktan sonra "dm-verity corruption" hatası

fastboot flash boot boot.img

boot.img dosyasını platform-tools klasörüne attım ve yukarıdaki komutu çalıştırdım. “Finished. Total time: 3.209s” yazdı ve şimdi telefonumu açamıyorum. Fastboot moda girebiliyorum. Fastboot reboot yaptığımda beni ekranda kodlar olan bir yere getiriyor. Burası bootloader kilidini kaldırdıktan sonra oluştu. Normalde burada güç tuşuna basılı tutuyordum ve telefonumu açıyordum ama şuan titreşim oluyor açılmıyor :smiling_face_with_tear:

*boot.img dosyamı wifi üzerinden indirdim ama SHA256 kontrolünü yaptım.

Başka bir telefon kullanarak bu ekranın fotoğrafını gönderebilir misiniz?

Arkadaş bootloader kilidini kaldırdıktan sonra böyle oldu. vbmeta böyle bir hatası var falan dedi :man_shrugging:
Ekranda

dm-verify corruption
type/your device is corrupt
it cant be trusted any may not work properly
press power button to continue
or device will power off in 5s

yazıyor görebildiğim kadarıyla

Yeni nesil cihazlarda ayrı bir recovery partition’u olmaz ve recovery’ler boot bölümüne yazdırılır. Muhtemelen yazdırdığınız recovery (boot.img) cihazın Android’e boot etmesi için gereken kodu içermiyor ve bu durum rom kurulunca düzelecek (Bu tarz bir cihazla deneyimim olmadığından tam olarak emin değilim.)

Telefon kapandıktan sonra Güç + Ses Açma tuşlarına basılı tutup kurtarma moduna girmeyi deneyin.

1 Like

Now reboot into recovery to verify the installation. Do not reboot into the existing OS, since it will overwrite the recovery you just installed!

• With the device powered off, hold Volume Up + Power. Keep holding both buttons until the “Redmi” logo appears on the screen, then release.

Hocam tam olarak hatam burada volume up yerine down basıp sonra açamayınca reboot ettim üzerine yazmış oldu ama ne yapıcam bilmiyorum. Güç tuşuna basılı tuttuğumda olan titreşim ile aynı durum oluyor şuan

Sorun yok, yeniden fastboot moda girin ve recovery’yi yeniden yazdırın :slight_smile:

1 Like

Hocam yeniden yazdırdıktan sonra fastboot moddan nasıl çıkıcam Volume Up ve Power yapınca ekranda yazı çıkan kısma geri attı. Fastbootun kendi kapanmasını mı beklemeliyim :smiling_face_with_tear:

Fastboot kendi kendine reboot atmaz. Recovery’yi yazdırdıktan sonra fastboot reboot komutunu kullanarak cihazı yeniden başlatın, ekran kapanır kapanmaz tuşlara basılı tutun.

1 Like

Maalesef bu işe yaramadı. Aynı çirkin döngüyü yaşatıyor. ekrana Redmi geliyor kararıyor ve tekrar sadece yazılar daha kısa ekranda kalıyor

VBMeta’dan şüphelenmeye başladım fakat Lineage wiki’de vbmeta yazdırılması gerektiği yazılmamış.
fastboot oem cdms ve fastboot boot boot.img komutlarını deneyin.
Yine olmazsa vbmeta yazdıracağız.

Şuan ekranımdaki o yazı gitti ama aynı şekilde devam ediyor. Telefon sanki hiç bir zaman kapanmıyor gibi ekrana ara ara Redmi logosu geliyor vesaire. Gözle görülür bir değişim olmadı kısaca :face_holding_back_tears:

O zaman VBMeta boot etmeyi engelliyor muhtemelen.
https://mirrorbits.lineageos.org/full/rosemary/20231227/vbmeta.img
fastboot flash vbmeta vbmeta.img --disable-verification --disable-verity
Sorun muhtemelen bu ama Lineage wiki’de yazmaması çok garip.

Herhangi bir hata almadım terminalden fastboot reboot yaparak ve ses açma güç tuşlarına basarak da denedim. İkisini de denemeden önce
ve
fastboot flash boot boot.img Yaptım ama olmadı :sweat:

Gercekten garip.

Linkinden stock rom’u indirip “flash_all.sh” dosyasi ile yazdirin. Bastan baslayalim.

1 Like

Stock ROM kurdum telefonumu açabildim şükür. Şimdi ne yapmam gerekiyor

Sırayla yapmanız gerekenler,
Fastboot’a girin ve:

Ve
fastboot boot boot.img

Bu komutu yazdığımda şöyle bir hata aldım

fastboot flash vbmeta vbmeta.img *fastboot: error: cannot load 'vbmeta.img': No such file or directory

vbmeta.img dosyasının olduğu klasör girin veya full path verin /home/twx/Downloads/vbmeta.img gibi :slight_smile:

2 Likes

Telefon an itibariyle eski haline geldi :smiling_face_with_tear:

Kurulum adimlarindan gozden kacirdigimiz bir seyi farkettim.

Kurulum icin stock Android 11’e downgrade etmemiz lazim.
Recovery Android 13 firmware’ina uyumlu olmadigindan boot edemiyor.

1 Like