Cloudflare ara s─▒ra oturumu bloke ediyor

Cloudflare DDOS korumas─▒ndan sonra eri┼čim 20-30 dakikal─▒k oturumdan sonra eri┼čim reddedildi hatas─▒ veriyor

Yeniden y├╝kle veya geri diyince bir┼čey olmuyor.

1 dakika civar─▒ sonra bot do─črulamas─▒ geliyor o da 30 saniye civar─▒ bekletiyor.

DDOS tan dolay─▒ ┼čuan mecbur fark─▒nday─▒m ama geri bildirim yapmak istedim.

Site i├žinde, sayfay─▒ yenilemesek bile, Eri┼čim reddedildi sayfas─▒na at─▒yor.

1 Like

DDOS olay─▒ ne kullan─▒rsan─▒z kullan─▒n her zaman sakat. Ana s─▒k─▒nt─▒ normal kullan─▒c─▒yla sald─▒rgan─▒ ay─▒rt etmek ve bunu yaparken normal kullan─▒c─▒y─▒ u─čra┼čt─▒r─▒yorsunuz veya zaman zaman eri┼čimini engelliyorsunuz. Bu tarz durumlarla kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒n─▒z i├žin ├╝zg├╝n├╝m ama yapabilece─čimiz ├žok bir ┼čey yok. Elimizden geldi─čince TR IPÔÇÖlerine ├ž─▒kartma diyoruz ama under attack modunda galiba belli aral─▒klarla yine kontrol etmek istiyor. ┼×u an zaten sald─▒r─▒ alt─▒nda olmad─▒─č─▒m─▒z i├žin b├Âyle bir ┼čey olmamas─▒ gerekli.

Vpn ile giri┼č yapmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒mda bu sorunla kar┼č─▒la┼č─▒yorum. Vpn siz ba─člant─▒da sorun yok bilginize.

Burda ne demek istedin? Yani TR d─▒┼č─▒ iplere daha temkinli yakla┼č anlam─▒na m─▒ geliyor?

Ben vpn kullanm─▒yorum ama bende de ayn─▒ sorun ├ž─▒k─▒yor. E─čer TR d─▒┼č─▒ IPÔÇÖler i├žin farkl─▒ tav─▒r sergiliyorsa ondan kaynakl─▒ olabilir. ├ç├╝nk├╝ ben de TR d─▒┼č─▒nda ya┼č─▒yorum. Bu bilgi belki hatan─▒n neden geldi─či hakk─▒nda fikir edinmenizi sa─člar

Evet.

Tam olarak sorun ne anlamad─▒m. ┼×u an kimsede sorun olmamas─▒ laz─▒m DDOS alt─▒nda de─čiliz ├ž├╝nk├╝.

Bende de bir 20-25 dakikada bir cloudflare do─črulamas─▒ ├ž─▒k─▒yor. ├ľzellikle bu s├╝re zarf─▒nda taray─▒c─▒y─▒ kapat─▒p a├ž─▒nca oluyor.

Bromite kullan─▒yorum, gerekli ayarlar─▒ yap─▒l─▒. Dnsforge kullan─▒yorum DNS over HTTPS se├žene─čiyle. Sorun bendeyse ba┼čka ayarlar deneyeyim diyordum.

┼×uan sorunu yok vpn ile de sorunsuz girebiliyorum.

1 Like

Sorun resimde g├Âr├╝ld├╝─č├╝ gibi bir s├╝re sitede vakit ge├žirdikten sonra sayfalara eri┼čim kapan─▒yor. Menuler ve kategoriler yerinde duruyor ama hi├žbiri a├ž─▒lm─▒yor. A├žmaya ├žal─▒┼čt─▒─č─▒nda eri┼čim reddedildi diyor. Sayfay─▒ yeniledi─čimizde Cloudflare tekrar devreye giriyor ve site ├žal─▒┼č─▒r hale geliyor. D├╝n aksam 2-3 kere kar┼č─▒la┼čt─▒m ama bug├╝n hen├╝z kar┼č─▒la┼čmad─▒m.

1 Like

Cloudflare Challange Passage adl─▒ de─čer nedeniyle bu ya┼čan─▒yor. Cloudlfare sizi do─črulad─▒─č─▒ zaman cf_clearance adl─▒ ├žerez dosyas─▒n─▒ taray─▒c─▒n─▒za ekliyor. Bu ├žerez nedeniyle Cloudflare sizi bir s├╝re rahat b─▒rak─▒yor. Varsay─▒lan de─čer 30 dk olup daha az veya daha uzun ayarlanmas─▒ m├╝mk├╝n. Sizin de dedi─činiz gibi yar─▒m saat civar─▒ vakit ge├žirdikten sonra ilgili s├╝re doluyor ve Cloudflare sizi tekrar do─črulamak istiyor.

Yani sizde veya CloudflareÔÇÖde hi├ž sorun yok. Sadece sistem b├Âyle i┼čliyor. :innocent:

3 Likes

Uh. ddos sirasinda ayarladigimiz bir ayardan dolayi belirledigimiz belli ulkelerden birinden erisim saglamadiginiz takdirde cloudflare"i size challange yollayacak seklinde config├╝re etmistim :stuck_out_tongue: suan ddos altinda olmadigimizdan dolayi devre disi biraktim sorunun devam edip etmedigini belirtirseniz sevinirim :slight_smile:

1 Like

Bu konu son yan─▒ttan 30 g├╝n sonra otomatik olarak kapat─▒ld─▒. Yeni yan─▒tlara art─▒k izin verilmiyor.