Çift ekran görüntü ayarlama

Ben laptoptaki görüntüyü televizyona aktardım ama hantal ve net değil bunu nasıl yaparım laptoptaki yansıta bastığımda televizyondaki her şey guzel yerli yerinde ve netti ama çift ekran yapinca yansittaki gibi gözükmedi görüntüyü aynen yansit yaptığımdaki gibi net ve güzel nasıl ayarlarım

Konuyu yukarıya çıkarayım. Böyle bir setupı olan yok mu? :smile:

1 Like

Ekran ölçeklenmesi ile ilgili bir sorun olabilir. Alternatif olarak da her iki ekran arasındaki Herz farkı (eğer varsa) da sorun olabilir. Bir başka linux işletim sisteminde benzeri bir sorunu xrandr (veya lxrandr) ile sanal bir çözünürlük üreterek gidermiştim. Sizin işletim sisteminizde de belki işe yarayabilir. Son olarak ekran ayarlarını gösteren (Scale, Herz, Resolution v.b) veya kontrol edebileceğiniz bir arayüz var mı acaba? Oradaki ayarları görürsek belki bir çözüm sunabiliriz. Mint daha önce kullanmadığım için diğer OS’larda olan imkanlar üzerinden bir çözüm sunmaya çalışıyorum :hugs:

2 Likes

Oncelikle sagol
televizyon boyutu: 1920×1080 60,00hz
Laptopun boyutu: 1366×768. 60,01hz

Fotoğraftaki gibi bir arayüz var mı sizde acaba? Asıl sorduğum şey buydu aslında. Size bahsettiğim tüm ayarlar söz konusu arayüzde mevcut. Buradaki ayarları değiştirerek bir çözüme ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

1 Like

Evet var zaten son ayara almisim sagol yinede