Chrome(ve Opera,Firefox*) Gezinmeyi Hızlandırma

Rehber Chrome Eklentileri Kullanılarak Yazılmıştır Fakat İsterseniz Foxified ile Firefox’da kullanabilirsiniz. (Opera Varsayılan Olarak Chrome Eklentilerini Destekliyor)

1. FasterWeb eklentisi sayesinde bir bağlantıya tıklamadan önce yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

2. Speed-Up Browsing eklentisi sayesinde bir sitenin önbelleğini silme süresini geciktirebilirsiniz, bu sayede o siteye her girdiğinizde önbellek yüklenmek zorunda kalmaz. (Bu süreyi değiştirebiliyorsunuz)

image Seçenekler kısmına tıklarsanız gerekli menüye ulaşacaksınız.

1. Memory Saver eklentisi sayesinde belirli sekmelerin bir süre sonra uyutulmasını sağlayabilirsiniz ayrıca belirli RAM seviyesinin altına inildiğinde tüm sekmeleri uykuya alabilmesini de sağlayabilirsiniz. (Sabitlediğiniz sekmelerin uyutulmasını engelleyebiliyorsunuz)

image Seçenekler bu şekilde

1. İSTEĞE BAĞLI OneTab eklentisi ile açık olan tek sekmeleri bir liste olarak kaydedip kapatabiliyorsunuz. Ayırca bu listeleri isimlendirebilirsiniz ve istediğiniz kadar liste açabilirsiniz. Bu sayede sekmeleri kapatmadan 10-20 kadar sekmenizi kaydederek daha da hız kazanabilirsiniz.

image

1. İSTEĞE BAĞLI uBlock Origin eklentisi ile reklamları engelleyerek ekstra hız kazanabilirsiniz. (Çoğu site artık bunları algılıyor, bunu da belirli eklentiler aracılığı ile engelleyebilirsiniz fakat orası size kalmış)
3 Likes

chromium ve firefox tabanlı tarayıcılar desek daha güzel olur sanki, eline sağlık güzel rehber.

1 Like

Baya Yararlı Bir Rehber Olmuş Şu Taşınma Olaylarından Sonra Denerim :+1:

1 Like

Denebilir öyle de, yardımcı olduysa ne mutlu bana :slight_smile:

Teşekkürler hocam, daha çok insana ulaşarak daha çok insana yardım ettiği zaman iyice güzelleşiyor rehberler :smiley:

Sistemi siteleri ve içerikleri yükleme açısından hızlandırıyor gibi duruyor ama ramlere biraz fazla yük bindiriyor gibi olduğu için rami az olan arkadaşlara önermem.

Ama sayfa açma konusunda efektif eklentiler.

1 Like

Foxified’ Firefox eklentilerini Chromium’da çalıştırmaya yaramaktadır.
Yani bu gönderideki Firefox ibaresini kaldırın. Zira foxified linkinde bulunan addon ile 3 eklentiyi de kuramadım.

Ben kullanmıştım daha önce, şunu bir deneyin isterseniz.