Chatgpt alternatifi

Baz─▒ nedenlerden gpt hesab─▒ma giremiyorum. ┼×uan talkai.info sitesinden idare ediyorum ama hem g├╝venilir mi bilemedim hem de gpt 3 kullan─▒yor ve ├žok geri kalm─▒┼č hissettiyor. Daha iyi alternatifler var m─▒?

Hugging Chat. Hesaps─▒z da kullan─▒l─▒yor diye biliyorum ayr─▒ca. Hem de a├ž─▒k kaynak.

1 Like

O baya yava┼č ├žal─▒┼č─▒yor. ├ľyle arada uzun ve ├Ânemli metin yazd─▒r─▒labilir ama kesinlikle sohbet ederken yoruyor. Yan─▒t i├žin te┼čekk├╝rler.

phind kullan ├žok daha kaliteli cevaplar veriyor hesap olu┼čturmadan da konu┼čabiliyorsun ama izlenimlerime g├Âre hesap a├ž─▒nca daha farkl─▒ bir versiyon kullan─▒yor san─▒r─▒m ├žok daha iyi cevaplar veriyor. onun d─▒┼č─▒nda k─▒sa cevaplar veren ama gayet ba┼čar─▒l─▒ olan ve daha ├žok ki┼čisel asistan olarak ge├žen pi.ai var. (hesap olu┼čturmak gerekiyor mu hat─▒rlam─▒yorum, ama ge├žmi┼čin kaydedilmesi i├žin hesap olu┼čtur uyar─▒s─▒ gelmi┼čti bana).
bu arada d├╝┼č├╝nd├╝m de o kadar ├žok ai t├╝remi┼č ki ├žok m├╝kemmel olanlar─▒ da var ama ├žo─ču birbirinin t─▒pat─▒p ayn─▒s─▒ sadece isim de─či┼čtiriyorlar

3 Likes

GoogleÔÇÖ─▒n BardÔÇÖ─▒n─▒ kullanabilirsin. T├╝rk├že kullanabiliyor ve do─črudan internete eri┼čimi var ki g├╝ncel verilere eri┼čebiliyorsunuz. GoogleÔÇÖ─▒n verilerinizi i┼člemesini ├žok umursam─▒yorsan─▒z deneyebilirsiniz. ├ťcretsiz yani fiyat─▒ sizsiniz.

1 Like

Yok ya google a garezim var, hani a├ž─▒k├ža verilerimi toplay─▒p sataca─č─▒n─▒ s├Âylese verirdim ama s├Âylemeyince benim de veresim gelmiyor.

Te┼čekk├╝rler bir bakaca─č─▒m

Evet biraz kurcalad─▒m gayet g├╝zel ├žal─▒┼č─▒yor, gpt 4 k─▒s─▒tl─▒ fakat gpt 3.5 var ve s─▒n─▒rs─▒z kullan─▒l─▒yor, amaca uygun modifikasyon yap─▒labiliyor. Ba┼čka g├╝zel bir yan─▒ sorunuzu nas─▒l anlad─▒─č─▒n─▒ da belirtiyor ve toplanan kaynaklar a┼ča─č─▒da belirtiliyor. Oturum a├žma olay─▒ garip, her oturum a├žmak istedi─činizde e posta soruyor ve e postan─▒za gelen tek kullan─▒ml─▒k mail ├╝zerinden giri┼č yap─▒l─▒yor, ┼čifre falan yok. A├ž─▒k├žas─▒ gereksiz olmu┼č koy hesab─▒ ge├ž ne kas─▒yorsun :smile: Neyse baya ho┼čuma gitti te┼čekk├╝r ederim nas─▒l oldu da alternative to gibi sitelerde olmaz hayret.
D├╝zeltme: sabah g├Âz├╝yle tekrar bakt─▒m sohbet etmiyor malesef ama yine de idare edilir.

Evet microsoftun yapay zekas─▒ ama ├Ânerim bing baya iyi ├žal─▒s─▒yor. Tavsiye ederim

1 Like

─░nan─▒n orjinal gpt kulland─▒ktan sonra insan─▒n g├╝nl├╝k k─▒s─▒tlamal─▒ bir┼čey kullanas─▒ gelmiyor.

ben hi├ž sevmiyorum ya bingi gpt 4 kullan─▒yor diyorlar ama en basit soruya bile cevap veremiyor

Poe kullanabilirsiniz gayet g├╝zel bir├žok model var, hatta son zamanlarda internet eri┼čimli g├╝zel bir model de eklemi┼člerdi.

Bing AI kullan GPT-4 destekliyor. Ve tamamen ├╝cretsiz.

Bir konu┼čmada 20 mesaj deste─či var. Birde internet aramas─▒ yapmas─▒ndan chatgpt den daha k├Ât├╝ sonu├ž verebiliyor.

bing ai edge olmadan kullan─▒lm─▒yor, efektif de de─čil bi tuhaf. yapay zeka d├╝nyas─▒n─▒n hay─▒rs─▒z evlad─▒ gibi bi┼čey.

Meta Llama-2 var onu kullanablirsin.

kullan─▒labiliyor eklenti y├╝kleyerek vs

User Agent Switcher And Manager :sunglasses:

E─čer do─čru se├žene─či se├žersen cevap al─▒rs─▒n. ─░lk a├ž─▒ld─▒─č─▒nda dengeli olarak geliyor ama dengeli mod GPT 4 kullanm─▒yor hatta gidip sorarsanda ben GPT 4 tabanl─▒ de─čilim der. Yarat─▒c─▒ moda ald─▒nÔÇÖm─▒ hi├ž pi┼čman olmazs─▒n bir dene istersen. Ayr─▒ca bazen ayn─▒ cevab─▒ s├╝rekli verebiliyor. Bu durumlarda arad─▒─č─▒m sorunun cevab─▒ bu de─čil dersen hatalar─▒n─▒ d├╝zeltir :slight_smile:

1 Like

Kat─▒l─▒yorum, ├Âzellikle yarat─▒c─▒ moda almak gerekiyor. Evet, Microsoft sa─čl─▒yor, kullan─▒m─▒n─▒za g├Âre chat ba┼č─▒na mesaj limiti yava┼č yava┼č art─▒yor (puan gibi bir z─▒mb─▒rt─▒ var, kulland─▒k├ža art─▒yor), nispeten biraz daha yava┼č ├žal─▒┼č─▒yor. Ama gayet iyi cevaplar verdi─čini g├Âzlemledim.

Ama bir yandan da Chat GPT ├žok daha h─▒zl─▒ ├žal─▒┼č─▒yor. H─▒zl─▒ ve nispeten daha basit sorular i├žin oray─▒ da kulland─▒─č─▒m oluyor. ─░kisini de duruma g├Âre kullanabilirsiniz.

https://www.perplexity.ai/

Yan─▒tlar─▒ gayet ba┼čar─▒l─▒, tavsiye ederim. Resim, video, link referans veriyor.

1 Like

Liste bitmiyor.